gototopgototop
A-
 A 
A+
Open login
מסע אל העבר - סדרות הילדות עליהן גדלנו
נכתב ע"י רם קיץ    רביעי, 18 פברואק 2009 10:50    PDF הדפסה דוא


הדבורה מאיה

שם מקורי:  Mitsubachi Maya no Bouken
מספר פרקים: 52 + 55
כמה זה מרגיש: 10

תאמינו או לא, השם "מאיה" לא היה עיברות או משהו, אלא ככה קראו לדבורה מאחת הסדרות היותר ישנות שהגיעו ארצה. בחרתי לפתוח דווקא עם הסדרה שאני הכי פחות זוכר, למעט סצינות בודדות ושיר הפתיחה בביצועו של יזהר כהן בפרק הראשון ("הרחק בארץ זימזומיה, בתוך כוורת הומיה, חייתה דבורנת עליזה, פיקחית אבל גם קצת פזיזה") וראובן שפר בכל שאר הפרקים.

"הדבורה מאיה" הופקה בידי Nippon Animation (אנחנו עוד נשמע הרבה עליהם בהמשך הכתבה). הסדרה בת 55 הפרקים היא קו-פרודוקציה בין יפן לגרמניה (מסתבר ש-2 המדינות שיתפו פעולה הרבה אחרי מלחמת העולם ה-II) והיא עלתה לשידור ב-1975. מאיה, תאמינו או לא, מבוססת בכלל על ספר ילדים גרמני (Die Biene Maja), מה שמסביר מדוע הדבורה בלונדינית. השערה היא שהסדרה בכלל פרופוגנדה קומוניסטית של גרמניה המזרחית, מפני שמאיה חיה בקומונת דבורים. מצד שני יש גם מניעים אנטישמים שכן מאיה, הבלונדינית הסקרנית, נאלצת להילחם בהמשך הסדרה מול הצרעות (היהודיות?) המכוערות. צוחק, נו.

סדרת המשך בת 52 פרקים עלתה לשידור בין השנים 82-83. שתי הסדרות שודרו בחבילה אחת במדינות רבות, ביניהן ערוץ ניקולודיאון בארה"ב, ערוץ המשפחה בצרפת והערוץ הראשון בישראל (תחת דיבובה של לימור הוד). היום, אם אתם מחפשים, ניתן למצוא אותה בערוץ ג'וניור או בכוורת הקרובה לביתכם.

נילס הולגרסון
שם מקורי: 
Nirusu no Fushigi na Tabi
מספר פרקים: 52 + סרט
כמה זה מרגיש: 2500 + שום סרט

הרבה לפני שגילו את נפלאות ההתמסחרות מסדרות כמו נארוטו [Naruto] ובליץ' [Bleach], הפיקו אנשי סטודיו פיארוט [Pirerrot] סדרות איכות. והראשונה מתוכן: נילס, הולגרסון נילס. סדרת הבכורה של הסטודיו עלתה לשידור ב-1980 בערוץ NHK היפני. הסדרה בויימה על-ידי האסאיוקי טוריאומי שנפטר בתחילת השנה, ועל הפקתה נמנה גם מאמורו אושי (לימים במאי Ghost in the Shell), כנראה שיש משהו בנילס שגורם להפקה לרצות להפיק סדרות אנימה אלימות.

כמו מאיה'לה, גם נילס מבוססת על ספר ילדים אירופאי של הסופרת השוודית חובבת ישראל סלמה לגלרף. הספר נכתב במקור כספר לימוד גיאוגרפי, בו דרך מסעותיו של נילס יכלו התלמידים ללמוד על ארצות אירופה. ו
חזרה לאנימה: הסדרה הייתה פופולרית למדי, וכללה גם הפעם גיבור בלונדיני שובב. על גבי האווז שלו, מולי (שבמקור נקרה בכלל מורטן), טסה להקת האווזים ללאפלנד.

נילס הייתה אחת הסדרות האהובות עלי, בעיקר בשל שיר הנושא הקליט ("בוא נילס בוא נעוף בוא נמריא עד סוף הדרך..."), שאני חייב להודות שהגרסא העברית נשמעת יותר טוב מגרסת המקור בזכות ביצוע מדהים של יגאל בשן. עד היום ניתן למצוא אותה בשידורים חוזרים בערוץ הראשון ועל גבי קלטות ילדים ישנות (שלא יכנסו ל-DVD שלכם אז אין טעם לנסות). סרט באורך מלא הופק לסדרה ב-82, אך היה זמין לציבור רק כשיצאה הקלטת הרשמית ב-85. בכל אופן נילס תיחקק בליבנו בתור סדרת ילדות אהובה, שרק בזכותה גנבתי אווז מגן החיות וניסיתי לעוף עליו. ללא הצלחה. ועם כמה צלעות שבורות. ואווז מת.

שלושת המוסקטרים
שם מקורי: Wanwan Sanjushi
מספר פרקים: 26
כמה זה מרגיש: 27

עוד סדרה המבוססת על ספר, רק שאת זה אתם כנראה יודעים. אלכסנדר דיומא התהפך בקברו כשיצאה סדרה מצויירת המבוססת על ספרו, כשכל גיבוריה הם כלבים. יאפ, כלבים! ההסבר לתופעה מעולם לא הונפק. שלושת המוסקטרים עלתה לשידור ב-1981, כאשר על הפקתה ממונים Nippon Animation חובבי בעלי-החיים. הסיפור הוא גרסא דלה לעלילות ד'ארטאניין ושלושת המוסקטרים: אתוס, פורטוס וארמיס.

מה אנחנו זוכרים מהסדרה? את רישלייה, אולי אחד הכלבים היותר מכוערים בהסטוריה, הרבה קרבות חרב ועלילה דבילית. אני זוכר היטב בעיקר את הפרק הראשון ושני פרקי הסיום של הסדרה. מיליידי, לא זוכר אם החתולה היחידה בכל הסדרה, הייתה מנוולת לא קטנה. המסקנה המתבקשת היא שהסדרה אינה עבור חובבי חתולים. בארץ היא שודרה כמה וכמה פעמים בערוץ הילדים, וגורלה היום אבוד. הסדרה במקור היא בכלל ספרדית, כאשר יפן היא זו שהפיקה את האנימציה.  סדרת המשך, בה ד'ארטניין חי מחוץ לפריז עם אישתו ושני ילדיו, כלומר גוריו, הופקה אך לא בידי הסטודיו היפני שהפיק את הסדרה המקורית.

המומינים
שם מקורי: Tanoshii Muumin Ikka
מספר פרקים: 78 + 26 + סרט
כמה זה מרגיש: 10

למה הסדרה מרגישה לי כמו 10 פרקים בלבד? כי לא ממש צפיתי בה. כן כן, סיקלו אותי באבנים. מעולם התחברתי להיפופוטמים הערומים האלה שלובשים בגד ים כשהם שוחים. המומינים עלתה ב-1990, שזה די מאוחר במונחים של שאר הסדרות המופיעות פה.

המומינים הינה קו-פרודוקציה בין יפן להולנד, כאשר גם הפעם הסדרה מבוססת על ספר, או סדרת ספרים ליתר דיוק, של טובה מאנסן המנוחה. הסדרה עוקבת אחר מעללי מומינאבא, מומינאמא ומומינטרול שגרים בעמק סניף (עם יד על הלב: זה מעולם לא הדאיג אתכם?). הפולנים מיהרו להקדים, וכבר ב-1977 הופקה סדרה פולנית שלא הופצה כמעט בשום מקום בעולם. הסיבה אולי נעוצה בכך שהגרסא הפולנית הייתה "קצת" יותר אפלה בשביל קהל הילדים (גם כן, הפולנים האלה). אך הסדרה הראשונה האמיתית כן הייתה יפנית, והיא הופקה ב-1969, כאשר סדרה שניה הופקה ב-1972. אף אחת מהגרסאות האלה לא הופיעה מחוץ ליפן.

גרסת האנימה אותה אנחנו מכירים כללה 2 עונות, כשהראשונה רצה בין 90 ל-91 וכללה 78 פרקים, ואילו השניה כללה רק 26 פרקים ורצה בין השנים 91 ל-92. סרט קולנוע ("כוכב השביט") אף שוחרר ב-92 וזכה להצלחה מסויימת. הסדרה לא איחרה לבוא לישראל ושודרה בטלוויזיה החינוכית (והיום ניתן למצוא אותה...ניחשתם נכון...בערוץ ג'וניור). את מומינטרול דיבב בשבעת הפרקים הראשון יובל סגל, שהוחלף בירון דגן שהוחלף בעצמו ביהונתן השילוני בעונה השניה. 

זה הזמן לנפץ את המיתוס הידוע על כך שהפרק האחרון, בו סנופקין מתעורר ומגלה שהכל היה חלום, לא שודר בישראל. לא קיים פרק כזה. בישראל אכן לא שודר פרק של המומינים, אך מדובר בפרק סטנדרטי מאמצע הסדרה. הפרק האחרון ("The Starry Voyage"), הוא פרק שאין בו לא חלומות ולא סמי הזיה, אך המלצה שלי: אם אתם רוצים באמת להנות מפרק של המומינים, רצוי שלפני הפרק ת*ביייפ* לעצמכם *ביייפ* שייצור תחושה של *בייייפ*. הרואין.

*כותב הבלוג רם קיץ מתנער מכל עידוד, אזכור ו/או הלצה בדבר שימוש בסמים אסורים, חומרים ממריצים ו/או כל חומר אחר [לרבות תרופות, דשן וסנאים] שאינו הותר לשימוש על-ידי משרד הבריאות וה-FDA.

הלב
שם מקורי: Haha o Tazunete Sanzenri
מספר פרקים: 52 + סרט
כמה זה מרגיש: OVER 9000

קוראים לזה קסם: לוקחים סיפור משני שהופיע בספר איטלקי והופכים אותו לסדרה בת 52 פרקים וסרט קולנוע. מדהים, לא? בכל אופן, "הלב", לדעתי אחת הסדרות היותר זכורות לטובה ששודרו כאן, מגוללת את מסעו של מרקו רוסי - ילד עם קול צפצפני שיוצא יחד עם הקופיף של אח שלו לחפש את אמא.

הסדרה הופקה בידי Nippon Animation ב-1976 - כלומר מדובר בסדרה הכמעט הכי ותיקה מבין סדרות הילדות עד כה. הסדרה בויימה בידי איסהו טקהאטה, מי שלימים יהיה אחראי ליצירת המופת סוחטת הדמעות "קבר הגחליליות". אך לדעתי היא זכורה יותר כאחת מהפקותיו הראשונות של הייאו מיאזאקי (מי שלימים יהפוך לאלוהים). אישית, צפיתי בסדרה לפחות 3-4 פעמים, בכולן התרגשתי בכל פעם מחדש כשחמוריקו מת, ורציתי לרסק את תיאטרון הבובות של פפיטו.

עצם יופיה של הסדרה היה בפרקים שגם מבוגרים יכולים לצפות בה. אני זוכר יפה מאוד את הפרק בוא מרקו פוגש אישה על ערס דווי המאמינה כי הוא בנה שמת לפני שנים רבות. מלבד זכרונות טובים ועצובים הסדרה הצליחה לגרום לי לכמה סיוטים, כמו הפרק בו מרקו חולם על ההלוויה של אמא שלו, כאשר במקום הראש של אבא שלו מופיע פרח ענק. שבוע לא ישנתי מרוב פחד!

"הלב" בישראל שודרה בטלוויזיה החינוכית ובערוץ הילדים, בתקופה שהסדרות שם היו שוות משהו. סרט קולנוע המבוסס על מעללי הסדרה יצא ב-1999, אך לא הגיע לישראל. הסרט עצמו לא הופק בידי הצוות המקורי אם זה מנחם בדרך כלשהי. מרקו תמיד ישאר בליבנו, הרי כמה דמויות אנימה יכולות להגיד שהן זכו להופיע ב"ארץ נהדרת"?

עליסה בארץ הפלאות
שם מקורי: Fushigi no Kuni no Alice
מספר פרקים: 52
כמה זה מרגיש: 20

"אליס בארץ הפלאות" של לואיס קרול הוא אחד מספרי הילדים הנמכרים ביותר, עם עיבודים מקיר לקיר. החל מסרטי קולנוע, דרך משחקי מחשב (מישהו מכם אגב שיחק במשחק האימה האפל של הסדרה? מומלץ) ועד סרטי קולנוע, כשהיום מופק אחד כזה בטכנולוגיית תלת-מימד עם ג'וני דפ.

סדרת האנימה של Nippon Animation הופקה ב-83-84. כולנו זוכרים את עליסה (נשמע חמוד יותר מ'אליס' לדעתי) שנקלעת לארץ הפלאות. הארנב הלבן (שאישית מצאתי אותו קצת מעצבן), החתול החייכן, האמפטי דאמפטי ומלכת הלבבות השמנה (סליחה, עם העצמות הגדולות). הסדרה עקבה אחר עלילת הספר באופן די נאמן, כאשר הפרקים המאוחרים יותר התבססו על ספרי ההמשך ("אליס בארץ המראה"). הפעם האחרונה שראיתי את הסדרה הייתה לפני שנים ספורות כשהיא שודרה בערוץ הילדים בשבת בבוקר, מאז לא שמעו ממנה.

טאו טאו
שם מקורי: Tao Tao Ehonkan
מספר פרקים: 52
כמה זה מרגיש: 2

אני יכול להישבע לכם שכמעט ושכחתי מקיומה של הסדרה הזאת. אלא שבעודי בודק היכן דיבבה טאראקו [TARAKO], המדובבת של עליסה, גיליתי שהיא דיבבה את טאו-טאו מהסדרה הנוסטלגית. הסדרה, שלשם שינוי לא מבוססת על שום ספר, שודרה בערוץ הראשון והיום ניתן למצוא אותה בג'וניור.

אני לא זוכר הרבה, מלבד דוב פנדה שגר בסין ולא עושה כלום מלבד להקשיב לסיפורים של אמא שלו. ויש שם גם איזה קוף. את הפתיח של הסדרה ביצעה אילנית, מי ששרה גם את הפתיח היותר מפורסם של "הלב". אם אתם לא זוכרים את הסדרה בשום אופן, כדאי שתצפו בשיר הפתיחה שכנראה יעשה לכם כמה פלאשים. הסדרה, שהפקתה היא קו-פרודוקציה בין יפן לסין, עלתה לשידור ב-1983 וכללה 52 פרקים (שהפך למספר טיפולוגי בתחום האנימה).

שאלתיאל קוואק
שם מקורי: Alfred J. Quack (נשבע לכם).
מספר פרקים: 52
כמה זה מרגיש: 100

שני דברים גדולים קראו ב-1989: נולדתי, ושאלתיאל קוואק עלתה לשידור. הסדרה, אם אתם זוכרים, מספרת על ברווז שהוריו, אחיו ואחותו נדרסו כשהיה צעיר והוא עצמו גדל אצל חפרפרת. בסדרה אלפרד, סליחה, שאלתיאל, עוזר לכל מיני חיות במצוקה כאשר יחד עם התקדמות הסדרה גדל שאלתיאל.

הסדרה זכורה לטובה בעיקר בזכות הופעת בלתי נשכחת של היטלר. טוב נו, לא באמת. דולף (אדולף) הוא עורב שלמד יחד עם שאלתיאל והפך לפושע, הקים את מפלגת העורבים הלאומית (בדומה למפלגה הנאצית, חייליה לבשו מדים המזכירים את ה-SS) וקבעו תקנות גזעניות כנגד כל מי שנחות (כלומר אינו עורב).

חשבתם שפה זה נגמר? דולף אינו עורב טהור, אלא בן תערובת. דולף ניסה להסתיר את העובדה הזאת, בדיוק כמו האגדות (הלא נכונות אגב) על מוצא יהודי במשפחת היטלר. כל זה הרבה יותר מובהק, בולט ומוכח מהשמועות (הגם לא נכונות) על אנטישמיות בדרדסים.

החתולים הסמוראים
שם מקורי: Kyattou Ninden Teyandee
מספר פרקים: 52
כמה זה מרגיש: 80

עוד לפני שגדלנו על צבים אמריקאים מכורים לפיצה שמתעסקים בלהיות נינג'ות, הוכרחנו לגדול על חתולים יפנים מכורים לפיצות שעוסקים בלהיות סמוראים. הסדרה עלתה לשידור ב-1990 ולישראל הגיעה זמן קצר לאחר מכן. הנקודה הישראלית של הסדרה היא פס הקול שהופק בידי חיים סבן (הפאוור-ריינג'רס!)  בגרסא האנגלית של הסדרה.

החתולים הסמוראים היא אחת מהסדרות היותר מופרעות עליהן גדלנו. היו הרבה יצורים גדולים, רובוטים ומכות, כאשר בכל פעם מחדש צריכים זריזי המנהיג, אנשובי הדון-ז'ואן ופוליאסתר - המוח של החבורה, להציל את "טוקיו הקטנה". ואתם חשבתם ש-DBZ הייתה אנימת האקשן הראשונה בסביבה, הא? הסדרה שודרה בערוץ 2, עברה לערוץ הילדים ומשם לג'טיקס השייכת לחיים סבן.

החתולים הסמוראים, הם שוב נופלים מהשמיים.

האסופית
שם מקורי: Akage no Anne
מספר פרקים: 50
כמה זה מרגיש: 200

האסופית, תאמינו או לא, הופקה ב-1979. מדובר בהפקה נוספת של Nippon Animation המבוססת על הספר "אן מהחווה הירוקה". הסדרה - ומי שיגיד לי "פחחח זה לבנות" יחטוף מכות - מגוללת את הרפתקאותיה של אן שירלי, החל מצעירותה ועד להתבגרותה. סדרת מופת עם פרקים מתמשכים וכאלה שעומדים בפני עצמם.

האסופית הייתה הפקה מעניינת. הפרקים הראשונים, בהם אן עדיין צעירה, הם גולת הכותרת. פרקים בהם אן רבה עם בן כיתתה על שקרא לה "ראש גזר" או אן שמכינה עוגה דוחה כשמכניסה בטעות סירופ תרופתי. ההתבגרות של הילדה הקטנה היא אולי אחד הסממנים היותר מובהקים של הסדרה. גם ההמשך שלה היה נוגע ללב, בין אם זה עזיבתה לצורכי לימודים או מותו הטרגי של מת'יו.

בישראל שודרה האסופית בערוץ הילדים, והיא בויימה בידי איסאהו טקהאטה - שכבר הספקתם לשכוח שהוא הבמאי של "אמאאאאא...", "מרקו", "אמאאאאאאאאא...", "מרקו", "אמאאאאאאאאאאאא...!" "טוב שתוק כבר". תאמינו או לא אבל בחודש אפריל הקרוב תעלה סדרת פריקוול (Before Green Gables) המגוללת את הרפתקאות אן כשהייתה צעירה. אם ולו בשביל הנוסטלגיה אני ממליץ לכולם לצפות בה (או בסרט שיצא לסדרה ב-1980).

 

עד כאן בערך הסדרות. אני מודע לכך שיש עוד המון סדרות, ישנות יותר וישנות פחות. לא את כולן ראיתי, לא את כולן אני זוכר, וחבר'ה לא כולן גם סדרות אנימה. בכיף הייתי כותב מילה או שתיים על הדרדסים, דובוני מה'כפת לי או טוב-טוב הגמד לו היו יפנים במקור. אולי ביום אחר אקדיש גם להם כתבה.

אתם גם יותר ממוזמנים לשפוך אילו סדרות אתם מכירים, אוהבים וזוכרים.

Hits: 48510
תגובות (70)Add Comment
miku hatsune
להב
18 בפברואר, 2009
80.178.22.186
^^

איזו נוסטלגיה, הסדרות שגדלנו עליהן בעודנו למדנו בבית הספר היסודי ואפילו קצת לפני כן...

את רוב השירים יש לי על המחשב ואת הפתיח הגרסא המלאה בעברית של "עליסה בארץ הפלאות" יש לי גם בזכות דיסק מוזיקה של "כדור פורח" משנת 97...

מי יתן ונזכה לראות שוב את הסדרות הללו על מסכי הטלוויזיה בארץ

0
tomcha~
18 בפברואר, 2009
89.138.194.117
~

הוו, בבית של סבתא שלי עדיין אפשר למצוא באחד החדרים ערימת קלטות גדולה של נילס והאווזים. אפשר לעשות מרתון! ובנוגע למומינים, אני בתהליכי צפייה (ואני גם נורא נהנית מזה! עדיין משדרים את זה בערוץ 1, וזה בדיוק בשעה בה אני חוזרת הביתה. אי אפשר להמנע מזה). אגב, הקשבתי עכשיו לפתיח של טאו טאו ואני -עדיין- לא מצליחה להיזכר בדבר הזה.
למדנו על מרקו באחד משיעורי היסטוריה האחרונים OO"
נהניתי לקרוא, קבל ח"ח על שאתה בכלל זוכר את כל זה~

0
קאייקס
18 בפברואר, 2009
205.200.11.108
רם שיחקת אותה בגדול עם הכתבה הזו!

אוי רם איזה כתבה מרתקת!!!!
אני יליד 1981, ואני לעולם לא אשכח את הסידרה טאו טאו!!!
ההיתי חוזר מבית הספר עם אחותי הקטנה, בחוץ היה גשם זלעפות וביחד, צמוד לתנור גז הישן על הספה מכורבלים ההינו צופים בעלילותיהם של טאו טאו והסיפורים עם מוסר ההשכל של אמא של טאו טאו!
אין, עשית לי את הבוקר כאן בקנדה! אין לך מושג כמה.
חזק!
תודה רבה.

אגם רם, מה עם חתולי הרעם? גם סידרת אנימה מצליחה שהיתה לדעתי מאד יפה עם הרבה תכנים פרו-חברתיים, מי היה מאמין שאני באמת צפיתי בכל ה 130 פרקים שהיו לה חחחחח

DeMon
רם קיץ
18 בפברואר, 2009
89.139.227.22
הו, ואוו

תודה ^^
אין מחמאה יותר גדולה מלדעת שאנשים נהנים לקרוא שטויות שאני כותב.
חתולי הרעם לצערי נכללת בקטגורית "סדרות שאני לא זוכר". אני רק בן 19 קאייקס P= אתה ודאי זוכר את כל הסדרות ועוד רבים אחרים יותר טוב ממני.

0
נונה~
18 בפברואר, 2009
79.180.137.133
ח"ח.

מה שאירוני הוא שדווקא את בייבלייד אני זוכרת, וזוכרת שזה היה רע. רע מאוד. (ומסתבר שהיפנים מסכימים איתי לשם שינוי).
שאלתיאל קוואק עשה לי טראומות ילדות מהפרקים שכלאו אותו כשהוא שדד את היהלום או משהו. או כשההורים שלו נדרסו.
היפנים האלה.. לא קצת יותר מדי בשביל סדרה לילדים קטנים?>

0
Hatuka Kun XD
18 בפברואר, 2009
79.183.106.63
וואוו P=

אדיר D:
ממש כל הכבוד ! XD
הכתבה אדירה D:
וואו, אני לא ממש אהבתי,
חוץ מנילס, מרקו והאסופית XD
הן שיגעו אותי, אנימות האלה P=
אני חייב לראות נילס! ומרקו ..
אבל, אנחנו חייבים להודות, היה קסם באסופית ששחף ..

0
Shirushi (ממחשב אחר)
18 בפברואר, 2009
79.182.249.79
המשך לאסופית?!

עשית לי את היום (: אני רק מקווה שהעלילה תוכיח את עצמה כשווה משהו, אחרי הכל, עכשיו כבר אין ספרים להתבסס עליהם.

כל כך אהבתי את הסדרות האלה, השארת לי טעם מתוק של פעם בפה. אני מעדיפה את השטויות שלך על פני שטויות של כל אחד אחר.

DeMon
רם קיץ
18 בפברואר, 2009
89.139.227.22
תודה לכולם P= שוב

נונה - נדמה לי שמרקו עשה בצפר לשאלתיאל מבחינת הטראומות, אצלי בכל אופן.

חתוכה - יפה שאהבת את שלושת הסדרות שאני הכי אהבתי.

טומצ'ה - תביאי מתישהו את הקלטות לאיזה מפגש, וטלוויזיה...וקיר עם שקע חשמלי. נדמה לי שזה משהו שיהיה אדיר למפגש.

שיר, יאי. כיף לשמוע 3=
הסדרה החדשה היא פריקוול, כלומר העלילה תהיה על אן הצעירה לפני שהגיעה לחווה...או ככה אני לפחות הבנתי. היא תעלה ב-5 באפריל, מתי ש-FMA החדשה תעלה...לא יודע ממה אני מתרגש יותר.

0
אולגתית
18 בפברואר, 2009
79.180.60.203
...

*מוחה דמעה*
זה ממש אדיר.. D: כאלה נוסטלגיות..גרמת לי לשבת פה ולזמזם לעצמי את כל השירים עם המחסור במילים שאני לא זוכרת באמצע השירים...*תוקעת מילים לא קשורות*
והידעת שאליסה בארץ הפלאות נכתבה בזמן שהסופר היה מסומם?D:

DeMon
רם קיץ
18 בפברואר, 2009
89.139.227.22
מסומם...?

טוב זה מסביר הרבה דברים =|

Shirushi
שיר
18 בפברואר, 2009
89.138.57.174
היי היי, עד ללואיס קרול!

אולגה, אל תשמיצי לי את הסופר האהוב עליי smilies/sad.gif

רם, אולי אתה תוכל לשפוך קצת אור על התעלומה אחת ולתמיד- מה יש ליפנים האלה מהסיפור של אליסה? (אני לא יכולה להביא את עצמי לידי כתיבת ע'. עעעליסה פשוט לא נשמע לי נכון.) אני יכולה למנות לפחות 3 סדרות שעושות שימוש במוטיב הזה, ואני באמת לא דוגמא כי אני לא מכירה כמעט שום אנימות.

DeMon
רם קיץ
18 בפברואר, 2009
89.139.227.22
זה רק ניחוש

אבל המוח היפני אוהב עולמות שונים ויצורים קופצניים, והסיפור של אליס הוא פשוט מקפצה מצויינת לדברים כאלה, או שסתם העולם של לואיס קרול מספק להם קטרזיס (מאז הבגרות לא השתמשתי במילה הזאת!).

הוליווד למשל הפיקה יותר סרטים של אליס ממה שהיפנים בתחום האנימה. הדבר הזה של עם ג'וני דפ (בוא לצערי הוא לא יגלם את אליס, למרות שזה יכול היה להיות מעניין) כנראה יהיה השיא...כי להתעלות מעל זה יהיה בלתי אפשרי.

דושי^^
דושי^^
18 בפברואר, 2009
77.126.30.86
הללויה!

עוד מישהו שמכחיש את המומינים^^

וכן, עדיין נילס היא סדרת האנימה (והסדרת ילדות) שאני הכי אהבתי^^
טומצ'ה פשיטה על הבית של סבתך!DDD=

כל הסדרות האחרות שראיתי בערך עשו לי טראומה כזו או אחרת, מרקו חרדת נטישה, שאלתיאל קוואק חרדת נטישה, המומינים עירומופוביה וכו'.

אני ממש מצטערת שלא ראיתי ממש החתולים הסמוראים.. הסדרה הכי מגניבה אחרי נילס~

רם כתבה מצויינת! ואם אמא שלי אמרה אז זאת באמת אחת כזו^^

0
vlady-chama
18 בפברואר, 2009
217.132.37.154
וואו!D:

מי לעזעזל לא זוכר את טאו טאו?!!!! אני הייתי מתה על זה!! הייתי מזמזמת את השיר פתיחה באובססיביות!!!smilies/cheesy.gif
את אליס בארץ הפלאות לא ראיתי ולא ידעתי שזה היה קיים בכלל שהייתי קטנה,את שלושת המוסקטרים ראיתי פעם אחת בחיים שלי אבל בדיוק בנות דודות שלי עשו עליי בייביסיטר והן קראו אחת לשניה לחם אז זה הסיח את דעתי XD,את הדבורה מצאיה לא ראיתי אני זוכרת שהיה לי ספר שלה,האספוית היה אחד הסדרות האהובות עליי,הייתי מחקה את החתולים הסמוראים שהייתי משתמשת במטרייה בתור חרב,לא אהבתי את מרקו הוא חירפן אותי,את המומינים אהבתי!!! פחדתי משלתיאל קוואק ושנאתי את נילס עצמו,לא את התוכנית,כי הוא היה מתעלל בבלעי חיים בתחילת הסדרה והיו לו קול של ילד כאפות.
דרך אגב לואיס קרול לא כתב את אליס תוך כדי שהוא היה מסומם,הוא המציא סיפור לבנות של חבר טוב שלו,הכל נורא מוזר כי הוא רצה ליצור תחושה של חלום,בספר יש כל מיני בדיחות אישיות שלו וכל מיני דברים שקשורים לילדות שהוא כתב להן את הספר קראתי ספר שהיה כתוב בוא את הסיפור של אליס בארץ הפלאות ובצד יש כל מיני הסברים על קטעים מהספר ובסוף מין פרק ארוך על לואיס קרול,ידעתם שהוא היה מאוהב באליס האמיתית שהיא הייתה רק בת תשע בערך והיא הייתה אחת מהילדות שהוא כתב להן את הסיפור,הוא רצה להתחתן איתה ובגלל זה הוא ניתק את הקשר מהמשפחה שלה,היו לו "ילדות ידידות" ואת אליס הוא הכי אהב XD זה נישמע כמו איזה אנימת לולי לבן אדם הייתה אובססיה לילדות קטנות והוא צילם אותן עירמות או עם בגד ים.
סליחה על החפירה הייתי צריכה לחפור למישהו על הספר המושלם הזה XD
וואו O.O אזיה חפירה ^_________^ יאיי אני מרוצה מעצמי^^

Kitsune_chan
הודיה
18 בפברואר, 2009
89.138.113.110
למה אתה שונא את שושו צ'אן?

אני אוהבת את שושו..><
הבעיה היא שהפכו אותו לדיביל.
בסוף הוא יצא חמוד.
הודעה לקוראמה-תמשיך להיות חכם! זה כדאי!

DeMon
רם קיץ
18 בפברואר, 2009
89.139.227.22
יאבה

דנה - אני לא מכחיש את המומינים, המומינים מכחישים אותי! ונילס אכן סגידה, לא כמו מרקו אבל, שעשתה לי חרדה מקופים.

ולאדי, שמעתי שלואיס קרול כתב את הסיפור לילדות השכנות שלו ושלאליס הוא קרא על שם אחת מהן, באמת שלא ידעתי שהיה לו תסביך לוליטה. זה מסביר אולי את התהיה של שיר מקודם לגבי אהבתם של היפנים לאליס, כי מי אם לא היפנים סוגדים ללולי יותר מהכל (:

ולאדי, לא שאני באמת שונא אותו...אבל הוא פשוט לא יודע לוותר. הוא הולך למרחקים ארוכים רק כדי לתפוס את האווזים האלה, פראייר. אם היה מוותר הוא לא היה חוטף כל-כך הרבה. מזכיר קצת את צוות רוקט, לא?

דושי^^
דושי^^
19 בפברואר, 2009
77.126.30.86
אומג. שושו הוא צוות רוקט.

רק שבמקום לאכול אווזים זה לחטוף את פיקאצ'ו ולתת אותו לבוס כדי שיוכלו לזכות לאושר עושר ותהילת עולם.

בול!!!!!:|

0
ארז
19 בפברואר, 2009
79.177.237.93
כתבה מעולה!

שיחקת אותה רם ממש כיף להיזכר בכל הסדרות שגדלנו עליהם רק חבל שלא הזכרת את פינוקיו הכל כך ממכרת והזכורה לטוב שאני חושב שאין אחד שלא גדל עליה. דבר נוסף יש לך טעות בנוגע לסדרת ההמשך של שלושת המוסקטרים. העונה השניה שבה דארטניאן נשוי לחוליטה ויש לו ילדים אכן שודרה בארץ בערוץ הילדים במשך כמה עשרות שידורים חוזרים ולאחר מכן היא נכחדה מהטלויזיה. העונה הייתה מבוססת (באופן גרוע למדי) על ספר ההמשך של שלושת המוסקטרים "האיש במסכת הברזל".(אני אומר גרוע למדי כי בסוף הספר כולם מתים אבל אל תגלה לאף אחד)

Shirushi
שיר
19 בפברואר, 2009
89.138.57.174
אל תזכיר לי את צוות רוקט :(

הייתי מאוהבת בג'יימס במשך כל כיתה ג' בערך, וכל פעם הייתי מקווה שהוא לא יגמור את הפרק בטיסה חינם אל מעבר לאטמוספירה, וכל פעם הייתי מתאכזבת מחדש.
אפשר להבין למה הם המשיכו לרדוף אחרי הפיקאצ'ו חסר היכולות הזה במשך חצי עשור? מכל ה-17,548 זנים של פוקימונים הם לא יכלו למצוא משהו קצת יותר משתלם?

DeMon
רם קיץ
19 בפברואר, 2009
89.139.227.22
...

חצי עשור? נדמה לי שפוקימון היום בעונתה ה-13, ואם לקחת בחשבון שעונה = שנה, הרי ש...דאמ =/

ופיקאצ'ו שווה! הוא חמוד, והם אוהבים דברים חמודים.

ארז - באמת לא הייתי בטוח בקשר לעניין עם סדרת ההמשך, פשוט לא זכרתי בשידור המקורי את העלילה עם מסיכת הברזל. כנראה שאם ליאונרדו דיקפריו לא מאחוריה אז כל גרסא אחרת אצלי מוכחשת.

0
looler
19 בפברואר, 2009
62.0.180.127
...

אאךך אילו סדרות... אפםשר לעצום עיניים ולחזור 10 שנים אחורה ולהתגעגע עד מחר... או לעבור ליאס XD..

הדרדרסים זה בהחלט סידרה נאצית!
סתכל על גרגמל!.. שמו במקור הוא "ישראל" - הוא נזיר, מכשף, מכוער, אף גדול, מקריח, רשע וכועס שרוצה לאכול את הדרדסים ה"כחולים" (ולעשות מהדם שלהם מצות - סתם לא אמרו את זה אבל אפשר להסיק מסקנות) שבסך הכל רוצים לחיות בשלווה ובאושר - הכוסית, דרדסית היא בלונדינית - זה לא נראה לי לא כל כך קשרו אבל שיהיה XD

אבל לא אמרת מה ניסגר עם המומינים, אמרת מה לא היה אך לא מה היה באמת (ויהיה אשמח אם תוסיף קישור)

בכל מיקרה, פוסט נהדר שמחתי לקרוא את זה..
יהיה מגניב אם תעשה פוסט דומה לזה רק על סדרות שהם לא בהכרח אנימות (Xמן, ספיידר מן, צבי הנינג'ה וכו)..

DeMon
רם קיץ
19 בפברואר, 2009
89.139.227.22
"על ראש הכרמל, עומד גרגמל, עושים לו קרניים והוא לא רואה. בא חתחתול, החליף לו טיטול..."

אמיר, לגבי מה שאמרת.
ברור שגרגמל יהיה מכוער. הסטריאוטיפ האנטישמי לגבי זה שהיהודים מכוערים, עם אף גדול ושיער שחור בעצמו מבוסס על כך מפלצות ושדים מכוערים מתקופת ימה"ב (התקופה של הסדרה).

לגבי הבלונד של דרדסית, ובכן...ככה זה. בלונד מאז שחר ההסטוריה נחשב כצבע שיער יפהפה, והדגש של דרדסית הוא על כך שהיא יפה.

קרדיט למיכל על הטענות האלה, היא קרוב לודאי תסביר יותר טוב ממני.

0
Shloogy
19 בפברואר, 2009
89.139.121.53
זה לא פייר...

גם אני רוצה לכתוב פוסט בישראטאקו כשאני מעדכן את הבלוג שלי! smilies/angry.gif

פוסט מצוין, רם.
אבל מה עם "אגדות היער הירוק"? ואיך לעזאזל קוראים לסדרה המצוירת עם הסאן-ברנרד שמציל אנשים בשלג?

DeMon
רם קיץ
19 בפברואר, 2009
89.139.227.22
שלוגי

אף אחד לא עוצר אותך מלפרסם את הבלוג בישראטאקו (: אני יותר מאשמח.

כה, יש המון סדרות שלא כתבתי עליהן (פיטר פן, פינוקיו, בת הים הקטנה...), לא את כולם ראיתי או לא את כולם אני זוכר באותה מידה כמו את אלה שבכתבה הזאת. כמו שאמרתי, יש מצב לחלק ב' על הסדרות האלה מתישהו בעתיד.

סאן ברנרד...אתה מתכוון לפנג הלבן אולי?

Shirushi
שיר
19 בפברואר, 2009
89.138.57.174
שנאתי את בת הים הקטנה!

מרינה הזאת... סתם חיקוי עלוב לאריאל.

וואו, אם יש דבר אחד שהורס לי את חדוות הצפייה בסדרות למינהן זה כל אותן תאוריות קונספירציה על אנטישמיות ונאציזם, וכו'. אם מחפשים ממש טוב, הרי אפשר להלביש על כל סדרה טיעונים כאלו! הדמות הרעה לרוב אכן תהיה מכוערת, ומה לעשות- אף גדול זה מכוער, אבל משם לקפוץ למסקנה שהסדרה מטיפה לרדיפת יהודים? נו, באמת.
בייחוד זכור לי מייל שקיבלתי לא מזמן שטען במרץ כי בובספוג היא סדרה אנטישמית, שסקווידורד הוא התגלמות היהודי הרע עם האף הגדול והקלרינט, ובובספוג הוא הארי הבלונדיני וכחול העיינים. תנו לצפות בשקט.

DeMon
רם קיץ
19 בפברואר, 2009
89.139.227.22
אנשים נהנים מזה

הערבים פעם החרימו את פוקימון בטענה שהיא מתרחשת בסביבה שדומה לישראל, או משהו כזה.
זה די דפוק, וספק אם באמת קיימת סדרה אם מסרים פוליטיים חתרניים, אפילו שאלתיאל קוואק עם הרזמבלנס להיטלר כנראה לא באמת התכוונה לזה, מקסימום בתור בדיחה. תמיד יהיו קבוצות של אנשים שיחפשו עומק ומשמעות והכי קל לפנות אליו הוא סדרות ילדים - המכנה המשותף הנמוך ביותר.

הסדרה המצויירת היחידה שאולי באמת הייתה בעלה מסרים פוליטיים כאלה היא "איש תפוח" - ותראו לאן זה הביא אותה.

0
Shloogy
19 בפברואר, 2009
89.139.121.53
פנג הלבן הוא לא סאן ברנרד...

הייתה סדרה פעם בערוץ לבנון על ילד שחי בהרי האלפים עם כלב סאן-ברנרד (כלב ענקי ומלא שיער) ועוזר לאנשים שנתקעים בשלג. אני לא בטוח שזה בכלל אנימה... סתם מעניין.

0
Nisenhouse
19 בפברואר, 2009
84.228.79.157
נהניתי מכל רגע!

רק סדרה אחת בלטה לי בחסרונה - הקוסם מארץ עוץ:
http://www.animenewsnetwork.co...hp?id=1499

DeMon
רם קיץ
19 בפברואר, 2009
89.139.227.22
הו...

כמו שאמרתי, לא את הכל ראיתי.
חשבתי יהיו חסרות מספר סדרות אבל לא חשבתי בסדר גודל שכזה, נראה שמהפיכת האנימה הייתה בישראל הרבה שנים רבות לפני פוקימון. מדהים.

0
hadarsan
19 בפברואר, 2009
89.1.22.180
אומג

בהלב יש רק 52 פרקים?:O
אף פעם לא סיימתי את הדבר הזה:S

0
tau tau
19 בפברואר, 2009
77.126.235.20
מי לא זוכר את טאו טאו !

עם כל הכבוד לך אדון קיץ הניכבד ,אני חושב שעם קצת עבודה הצלחתי לתת מקום של כבוד לשם הזה . והוא איתי שנים רבות דאסו . ( השם "טאו טאו" איננו בא משם הסידרה הנוסטלגית להלן אלא כעיוות מוזר של לא יודע מה ) ועוד דבר[email protected]$!

אחלה כתבה נהנתי smilies/smiley.gif

0
tori-chan
19 בפברואר, 2009
84.229.56.35
כתבה מעולה אבל

אני לא מבינה מהסררות הכי ישנות למה לא כתבתה על מסעותיו של פיטר פן ---
http://en.wikipedia.org/wiki/P...haracters
ואליסה מסוממ. שמדמינת חתילים וזחלים מדמרים

דרדסית היא לא באמת בלונדינית!
פרק אחד גרגמל ניסה "לפתות" את הדרדסים עם נקבה,אז הוא יצר דרדסית(בהתחלה היה לה שיער שחור קצר)ובסוף הפרק דרדסבה חימצן והצמיך לה את השיער! מה רק אני ראיתי את הפרק הזה?

Mrs.DeMon
מיכל
21 בפברואר, 2009
87.69.93.69
...

התחלתי לכתוב תגובה חופרת והיא נמחקה לי... אוף בטמטום שלי!
את כל הסדרות האלו אני מכירה אל לא את כולן ראיתי וגם את מה שכן ראיתי ראיתי ממזמן ואני לא ממש זוכרת, אחותי הייתה מרביצה לי כשהייתי קטנה אז כנראה החלק במוח שקשור לזיכרון נדפק אצלי XDDD
אבל למרות כל זה הכתבה הזאת עשתה לי כ"כ נוסטלגיות... אני מסכימה עם דנה, תומצ'ע מתנחלים בבית של סבתא שלך (שבת הבאה אני בחיפה אז תיזהרי) מעכשיו אני מתחילה לחרוש על אנימות ילדות ואולי אפילו לחפש אותן בשפת המקור סתם בשביל האותנטיות LOL
הדבורה מאיה- את הפרק הראשון ראיתי אולי לפני כמה חודשים בג'וניור (ערוץ שולט פשוט)
נילס- גם אני עדיין כועסת עליו בגלל הפרק הראשון ואני זוכרת שכל הזמן במשך הפרקים רציתי שהוא יחזור כבר הביתה ובין הפרקים האחרונים שכמעט הרגו אותו או משהו כזה אני זוכרת שזה עשה לי טראומות.. בכלליות אני לא זוכרת כ"כ הרבה אבל רק קצת על הדמויות והקולות של המדובבים יהיו תקועים בזכרוני לעד
שלושת המוסקטרים- אני זוכרת דווקא וגם את העונה עם אשתו והילדים והחתולה היתה ממש ממש סקסית^^ וזה תמיד הטריד אותי שהוא נשוי אבל עדיין נראה כמו גור
המומינים- מודה באשמה גם אני לא ראיתי ממש, בושה וחרפה פשוט ואני באמת רוצה לראות ואני עוד מדברת בתור זאתי שיש לה חולצה של סנופקין XDD
הלב- "כמו הסם, כמו שטן קטן" חחחחח אני זוכרת שראיתי את הסדרה עם אחותי ואמא שלי.. היו חלקים שממש אהבתי כמו הקוף אבל אני גם זוכרת שמרקו ממש עיצבן אותי, כאילו איזה ילד קרציה. אמא שלו לא רוצה אותו ובורחת לו הוא חייב לרדוף אחריה? מעצבן!!! "קוף על חבל יש לו שכל הוא שר ורוקד" בין שירי הילדות הראשיים שלי.
אאאאאאאאליסה בארץ הפלאות- וכה עם ע' זה לא מתאים.. לא ידעתי שהסדרה הזאת היתה אנימה ובכלל לא זכרתי שראיתי אותה עד שראיתי את התמונה.. אני לא זוכרת בכלל מה היה שם ולא זוכרת ממנה כלום, חוץ מזה שהאוירה היתה נורא קסומה כזו.
טאו טאו- הסדרה שאולי האהובה ביותר על אחותי... בתכלס סדרה מאוד פושטית אבל דווקא בגלל זה היא ממש טובה.. לא זכרתי ממנה הרבה עד ששמעתי את השיר, פשוט שצף של נוסטלגיות. טאו טאו זה פשוט שם של דוב שמן ושעיר כנראה.
שאלתיאל קוואק- לא ראיתי ולו אף פרק אחד.. בסדרה הזאתי זה לא נרמז לנאציזם.. ממש אומרים את זה (לא צריך דימיון מפותח בשביל להבין, דולף-אדולף)
החתולים הסמוראים- זה באמת לא חשבתי שזה אנימה... לא יודעת למה אבל משום מה זה שזה כאילו סמוראים וטוקיו נראה ברור מידי וזה כמו לחשוב שצבי הנינג'ה הם יפנים בגלל שזה נינג'ה או איטלקים בגלל הפיצה וחלק מהשמות.
האסופית- הסדרה היחידה שאני ממש זוכרת כל פרט ופרט ממנה.. הסדרה האהובה עליי מבין כל הסדרות שכתבת. צפיתי בכל הפרקים אולי 3 או 4 פעמים וזו סדרה ממש ממש נוסטלגית בשבילי. הייתי צופה בפרקים עם אמא שלי וכשגיליתי שהיא קראה את הספר כהייתה קטנה קניתי לה אותו ליומולדת (יש אותו בבית) ... אני לא יודעת מה משך אותי כ"כ בסדרה הזאת. אולי צורת הדיבור הישנה, אולי התקופה בה התרחשה הסדרה או אוי סתם האישיות הכ"כ ממכרת של אן.. השיר שבתכלס הכי תקוע לי בראש זה הפתיח הכ"כ מעצבן אבל מדבק ברמות.

אוקיי חפרתי ברמות של כתבה נוספת, ועל הדרדסים אני לא אתחיל לחפור כי יש לי הרבה על מה. אנטישמי זה לא, רק מי שחושב שסטריאוטיפ למפלצת ישר מתאר יהודי, זה אנטישמי אם כבר. לא אמרו כלום על זה שזה על יהודים, רק יהודים פרנואידים.

תמשיך לכתוב על סדרות נוטלגיות כאלו TNX

0
Zapdor
21 בפברואר, 2009
62.90.28.214
גם אני לא האמנתי

גם אני לא האמנתי שהדרדסים אנטישמי... אבל באחד הפרקים באיזה יום שבת בבוקר פשוט שמתי לב שיש לגרגמל חנוכיה בבית :|
כל אחד לשיפוטו... וכן גם אני ראיתי את הפרק שדרדסבא הכין לה איזה שיקוי לעשות שיער בלונדיני מהשיער השחור שלה... :S

ואהבתי את הכתבה smilies/smiley.gif נילס הוא גם גיבור הילדות שלי =]
היה מעניין ללמוד שהלב האסופית ו3 המוסקטרים הם תוצרת של אותו סטודיו... D: תודה

0
מרים
22 בפברואר, 2009
62.0.2.177
אף אחד לא ראה את מוש השור?

smilies/angry.gif זה פשוט נורא הסדרה הכי מפגרת ביקום כולו!!!! אבל רק מרוב שזה מפגר זה מצחיק....
עם דבר אחד אני ממש אבל ממש הזדהתי... גם אני בכיתי מתי שחמוריקו מת!!!!! עד היום אחותי צוחקת עלי על זה כל פעם שראיתי את הפרק בו חמוריקו מת אני פצחתי בבכי תמרורים (אני חושבת שיש לי עדיין את התמרור עצור הזה איפה שהוא)ואני ראיתי כל פעם את אותו פרק ,הפרק היחידי שפספסתי ניסיתי לראות אבל לא משנה כמה ניסיתי תמיד פיספסתי אותו.אבל מישהו מוכן להסביר לי למה מתוך סדרה של יותר מ52 פרקים (זה לא טעות באמת היה יותר מ52 פרקים) אני תמיד ראיתי את אותם שלושה פרקים בקוסם מארץ עוץ?!?!?!?!?!!?
הפרק המפגר עם הפסלים שהם מנסים למצוא את הנסיך פז(עד היום אני לא יודעת איך הוא נראה...) הפרק בו המכשפה הרעה מהמערב צורחת שהיא נמסה ונמסה במשך חצי פרק והפרק של נסי התולעת המפגרת הענקית שחופרת וחופרת וחופרת (עם כפל משמעות).
*שאיפת אוויר*smilies/shocked.gif אוקיי סליחה על החפירה אבל זה משהו שישב לי על הלב הרבה זמן....

0
אבא בונה
23 בפברואר, 2009
79.182.10.242
נוסטלגיה ^^

המומינים, נילס הולגרסון, אליסה בארץ הפלאות, החתולים הסמוראיים ושלתיאל קוואק- אהבתי את כל הסדרות האלה~

את הלב והאסופית שנאתי, את הדבורה מאיה אני לא זוכר, ואת טאו טאו והמוסקטרים לא ראיתי אף פעם =[

0
רואי
27 בפברואר, 2009
89.139.181.66
יש כל כך הרבה סדרות ילדות טובות, שזה לא יאמן

אבל השניים שהיו האהובות עלי הם חתולי הרעם ווולטרון מגן היקום, שראיתי את כל הפרקים שלהם, היו גם את אבירי האור הקסום וכוח המחץ שהם אמריקאיות אולי אבל לא פחות טובות, בכלל כוח המחץ הקדימה את זמנה והייתה עם עלילה מתוסבכת שלא כל אחד יכל להבין, במיוחד אם ההיית ילד באותו זמן, אפשר לציין לטובה גם את הי-מן ושליטי היקום ואחותו שירה נסיכת הכוח, יש גם את הקוסם מארץ עוץ, נעלולי פלא, גברת פלפלת, היו היה, החיים, בינבה, הרובוטריקים, בולי איש השלג, הקטקטים, דנבר, דני שבובני, להטטוני הכדורסל, חושחש, כוח וידאו, מייטי מקס, מכסחי השדים, המלך בבר, מקרון 1, עלילות בבאי, ערי הזהב הנסתרות, עמיקו וחבריו, מקורי וחבורתו, רוני וליטל וכמובן את סדרת הלהיט קפטן פלנט.

יש מצב ששכחתי כמה סדרות (ואני עוד אומר את זה אחרי כל הסדרות שכתבתי), כי היו פשוט כל כך הרבה סדרות טובות בילדות שלנו.

ורם עוד משהו אני איתך בדעה של המומנים, אני בכלל לא אהבתי את הסדרה הזאת ומצאתי אותה משעממת ומרדימה, אותו הדבר גם לגבי הלב, לא התחבתרתי למרקו ומצאתי אותו ילד בכיין ומעצבן.

0
Snufkin
03 במרץ, 2009
87.69.42.210
הו כמובן שהייתה אנטישמיות בדרדסים..

בפרק שבו הדרדסים חוגגים את חג המולד, גרגמל מניח את החנוכיה על החלון שלו, מה לא יותר ברור מזה לעזאזל!?
וגם כל הסטראוטיפ היהודי, על זה שהיהודי נוכל, קירח, אף ארוך וחושק בזהב וכל השטויות האחרות,
אני מבקש ממך אנא תשנה את זה, כי אכן הייתה אנטישמיות בדרדסים.

0
לילושקה
04 במרץ, 2009
79.176.26.241
חולקת על דעתכך בכמה דברים... 33:

זה די ברור שהיתה אנטישמיות בדרדסים, עד כמה שניסו להסתיר את זה בגרסא העברית.
את האמת, בגרסא העברית מנצזרים די הרבה,
למשל בשלתיאל קוואק *אין לי מושג מי דפק לו את השם הזה, עיברות מוזר מידי לשם אלפרד* אני לא זוכרת אם זה היה בגרסא הגרמנית או העברית ששינו את השם מדולף *Dolf* לקרה *Kra* ובסדרה נתינים כביכול צעקו "קרה הוא הצדק", נראה לי זה היה בגרסא העברית *הצינזורים..*.

אנשים לא מבינים את זה בסדרות כאלה שגדלנו עליהם יש מסרים נסתרים ><
אבל למשל בשלתיאל קוואק *ראבק כבר עדיף לקרוא לו אלפרד* יש המון מסרים נגד גזענות ולא בעד.

אגב~ אם אני לא טועה, בספר של המומינים הפרק האחרון היה "המבול הגדול" או משהו כזה, וזה היה אמור להיות הפרק האחרון, לא?

0
סמי
04 במרץ, 2009
77.127.4.200
קרדיט ענק לnippon על פרויקט world theater

גם אני מתפלא מדוע פיטר פן נשכח כאן.
ונראה שאנשים שכחו את גרסאת פינוקיו היפנית. ובינבה... אך... איך אפשר לשכוח את בינבה...

אגב, ל- Nippon Animation מגיע קרדיט עבור כל הסדרות האחרות מבוססות הספרים (גם אלה שכותב המאמר לא כתב שנעשו על ידם). זהו פרויקט גדול שלהם שנקרא "World Theater" שבו המטרה שלהם הוא להפיק סדרות אנימה מספרים מפורסמים מרחבי הגלובוס.

למעשה, nippon עדיין מרחיבים את הפרויקט שלהם. ב-2007 למשל, nippon הפיקו סדרת אנימה שמבוססת על "עלובי החיים" (ספר מפורסם מצרפת למי שלא מכיר, אם בכלל זה אפשרי).

אפשר לקבל מידע יותר מדויק עם רשימה מלאה של כל הסדרות בויקיפדיה כאן:
http://en.wikipedia.org/wiki/World_Masterpiece_Theater

וכאן (בעברית עם יותר ספציפיות לישראל):
http://he.wikipedia.org/wiki/ניפון_אולפני_אנימציה


אפשר לדלות משם שמות של סדרות רבות שנשכחו כמו סיפורי היער הירוק, בינבה וכו' וכו'...

0
אורלי אליהו
02 במאי, 2009
84.109.132.176
מה זה? אף חד לא שמע על איפצי ודיפצי?הבת שלי משוגעת עליהם.תמצאו לי אותם בקשה!!!!!!!!

smilies/sad.gifsmilies/angry.gifsmilies/shocked.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gif

DeMon
רם קיץ
02 במאי, 2009
89.138.2.126
המ..

לא זכור לי ממש שאיצ'י ודיפצ'י הייתה סדרת אנימה.

Alphonse Elric
מתן דב
08 ביולי, 2009
87.68.249.23
...

מה עם רון הדבורון?!?!!?!?
שכחתם אותו?!?!
אני לא מאמיןןןןן!

DeMon
רם קיץ
08 ביולי, 2009
85.64.115.206
הו

ידעתי ששכחתי מישהו.

Alphonse Elric
מתן דב
11 ביולי, 2009
87.68.44.7
...

איפה גברת פלפלת?
פשוט בושה..
חח סתם^^

0
b
18 ביולי, 2009
84.109.204.76
jgj

smilies/smiley.gifhghvhhhfgf

0
דרדס
30 באוגוסט, 2009
79.176.238.205
...

למי ששאל איפה הדרדסים אז הינה קישור להורדה 12 פרקים בדיבוב עיברי מקורי!
http://sites.google.com/site/hadardasim2009/home/dvd11

0
אני
10 באוקטובר, 2009
89.138.59.187
שאלתיאל

שאלתיאל קוואק דמות הכי חזקה !

0
Ziv - Kun
03 באוגוסט, 2010
80.230.84.145
אנטי קודומו!

לא יודע מה איתכם, אני גדלתי על אנימה נורמליות (מוות לקודומו!). מגיל חמש התחלתי לצפות בפוקימון (גם קודומו, אבל יחסית נורמלי. אני עד היום רואה לפעמים סתם לכיף ולנוסטלגיה. הסרטים טובים מאוד), בכיתה ג' התחלתי לצפות בנארוטו, בה' בבליץ', ומאז צפיתי בהמון אנימה.

0
רם לא מהמחשב שלו
06 בינואר, 2011
212.179.154.66
טוב די, זה הורג אותי

כבר חצי שנה על 49 תגובות, מטריף אותי. אני מכור למספרים עגולים.

~מרגיש נחת~

kingblade
kingblade
07 בינואר, 2011
46.116.135.156
D:

מה הבעיה רם? D:

0
חנן
15 בפברואר, 2011
95.86.82.23
עדיף מאוחר מאשר אף פעם

אין לי מוגש איך הגעתי לדף הזה, אבל פשוט נהדר.

לא יודע איפה להכניס את זה, אבל ניצי הכסף סדרה גדולה.
וד"א רבות מהסדרות ניתן לראות ביוטיוב (בגרסתם האנגלית).

כל טוב

0
עדי
05 באפריל, 2011
46.116.84.250
!!!

אויי כמה אני מתגעגעת לסדרות האלה!!!
יש מקום בו אפשר לקנות אותן??

kingblade
kingblade
09 באפריל, 2011
46.116.163.180
לקנות?

סביר להניח שבעברית כבר לא תמצאי (אלא אם ממש תתעקשי למצוא להם קלטות איפשהו) אבל באנגלית / יפנית עוד אפשר.
לדוגמה:
http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=VIBG-5022

0
סמי
02 ביוני, 2011
84.228.204.36
סם וכדור הפלא

שודר בתוך תוכנית הקרין היה אומר שום דבר מיוחד אמר סם ונעלם

0
חסוי!
17 ביוני, 2011
79.181.192.198
איפצ'י ודיפצ'י

אני מאוד אוהבת את התוכנית איפצ'י ודיפצ'י עם מישהו יודע איך אפשר לראות את התוכנית במחשב בטלוויזיה או משהו נא להגיב!!

0
גבברת פלפלת
26 באוגוסט, 2011
46.117.177.113
הגבה לחסוי

כן חמודה עברתי עם הבת שלי בהוט vod young קיץ חינם לילדים יש שם 2 עונות של איפצי ודיפצי מקוה שעזרתי

0
זרובי
02 בנובמבר, 2011
84.111.127.189
גברת פלפלת ושאר ירקות..

אני באופן אישי גדלתי על פלפלת,נילס,המומינים,
האסופית ושאלתיאל קוואק.שנאתי את פינוקיו,הלב והקוסם מארץ עוץ.
הלב-בגלל האכזבות המתמשכות והעובדה שתמיד פיספסתי את הפרק שבו מרקו ואמא שלו נפגשים (סוף סוף!!!).
פינוקיו-שיעמם אותי עד מוות.
הייתי מכורה לשאלתיאל קוואק והייתי מרחמת עליו בכל פעם שקרה לו משהו.גם האסופית שבתה את ליבי באופן ייחודי.
את המומינים אהבתי למרות הבלבולים הרבים-למה הם ערומים אך לובשים בגדי ים כשהם שוחים?איך דודה של מאי הקטנה ילדה אותה?
הקוסם מארץ עוץ-סדרה מייגעת ומבלבלת שכלל לא נצמד לעלילת הסיפור האמיתי.באופן אישי מעולם לא התחברתי לסדרות/ספרים/סרטים בהם הגיבור עובר מסע קשה ומסוכן של 10 שנים ובסוף הוא מגלה שהוא היה יכול למצוא קיצור דרך או משהו בסגנון.מעצבן נורא.
נילס ופלפלת היו פשוט מעניינים וחמדים,לא יותר...

0
רועי
17 בנובמבר, 2011
109.64.184.108
דולף הוא הצדק!!!!

חחח...


וואי איזה נוסטלגיה.

יליד 1982

0
.......
06 בדצמבר, 2011
84.229.146.175
אני לא מוצאת את הסדרה פחד של בית ספר...

הייתה סדרה בערוץ גוניור לפני כמה שנים שקראו לה פחד של בית ספר היא הייתה גם בהוט ועכשיו אני לא מוצאת את הסדרה הזאת זה כאילו שהיא לגמרי נמחקה ואני לא יודעת איך למצוא אותה???

0
מוטי חדרה
09 בדצמבר, 2011
213.57.233.190
תוכניות אבודות

יש עוד מלא תוכניות כמו רובוטריקים ערי הזהב הניסתרות בולי אש השלג בלי סודות רכבת ההפתעות ועוד מלא שאני לא זוכר עדיין.

0
עידית
15 בינואר, 2012
124.110.160.232
...

עד לפני כמה חודשים הייתה מישהי ביוטיוב שהעלתה את הפרקים של נילס ביפנית. זה היה נפלא.

עכשיו בדקתי וראיתי שמחקו לה את החשבון.

בכל מקרה, השיר בגירסתו העברית אכן הרבה יותר טוב מהשיר בגרסה היפנית.

0
ארתור
27 במרץ, 2012
84.228.94.14
תמיד האמנתי שכל המקור לדברים הטובים הוא בארץ

ואז חשבתי שזה מארה"ב (אחרי שלמדתי כמה מילים)
עכשיו אני מבין שהכל מיפן smilies/tongue.gif

0
ארתור
27 במרץ, 2012
84.228.94.14
RE: עידית

(להודעה שמעלי)
יגאל בשן שר את השיר, הוא זמר מעולה, וודאי שתאהבי את השירים שלו smilies/wink.gif {נדיר למצוא היום את הפתיח של נילס המלא, בגירסה שלו}

0
חבייר אזולאי
07 ביוני, 2012
87.69.156.102
אני מחפש סידרה מפעם

יש סדרת אנימה מפעם על ילד שגדל עם חתולים והיה לו חבורה שבחבורה היה מישהוא שאם הוא היה רגיל היה לא פרצוף רגיל אם הוא היה כועש אז הוא היה מגניב.
אם מישהוא זוכרת את השם או רק חלק מהשם זה ממש יעזור לי
תודה לכל מי שיעזור

0
ריימונד
10 בנובמבר, 2014
46.19.85.67
פשוט כיף

איזה נוסטלגיה שזורקת אותך לעבר פשוט כיף להיזכר smilies/wink.gif

0
Remnant
06 ביולי, 2015
87.69.224.253
...

איזו נוסטלגיה.. 3>
אם כבר מדברים על אליס, ממליץ לכם לנסות את אליס: הטירוף חוזר. משחק פלטפורמה מדהים.

0
אופירד
06 באוקטובר, 2015
79.180.216.113
נוסטלגיה - אחלה כתבה!!

תוסיפו:
הקטקטים,הקוסם ארץ עוץ,פיטר פן(הסדרה), פינוקיו( הסזדרה) שלגיה ושבעת הגמדים (הסדרה), האקלברי פין, טום סויר, מסביב לעולם ב 80 יום עם וילי פוג,דרגון בול, פוקימון, דיגימון, רון הדבורון, פלינט בלש הזמן, יו גי הו, היה היה ( איך אפשר לא להזכיר את זה !! :S), סוניק הקיפוד, סופר פיג, נוקו נוקו דאש, איזוקי צאן, ביבלייד, סאקורה,הנסיכה מומונאקו (סרט),מגהמן,מדבוט
ואלה רק הסדרות שיכולתי להגיד עכשיו בשלוף :S
נראה לי שכולן אנימות...

0
אני
16 בינואר, 2016
84.111.158.160
איפצי ודיפצי

איפצי ודיפצי סדרה מושלמתתת אוף אין לי מושג איךה אני מוצאת אותה היום גדלתי עלייה(הדיליי)smilies/angry.gif

0
chihaya-chan
11 בפברואר, 2016
79.177.39.6
האסופית אהבת חיי ♥ מרוב שהתאהבתי בסדרה הזאת ,הדבר גרם לי לקרוא את כל סדרת הספרים.

ואני לא מתחרטת לשנייה !
נילס ♥
המומינים ♥

כתוב תגובה
 
 
smaller | bigger
 

busy
עדכון אחרון ( שישי, 31 אוגוסט 2012 14:57 )
 

© כל הזכויות שמורות לרם קיץ והשרקן שלו, בחסות ישראטאקו: פורטל אנימה ומנגה. פרסומת סמויה: יפן, יפן למטייל , בית דפוס, הדפסת מדבקות, בלום דיגיטל, פילאטיס, Gay travel. הבלוג מסיר אחריות על כל פגיעה נפשית שכנראה תיגרם בעקבות החשיפה לתכנים. אין לצלם, להעתיק, להפיץ, להקרין, לשהק, לגהק, להשתין, להשחיל מילה ולעשות קנאקים באצבעות ללא רשות הבעלים, עפ"י סעיף 25 ג' בחוק שקר כלשהו משנת תרל"ח. גולשים מעשנים: פינת העישון בבניה. ליצירת קשר כנסו ל-JDate.