gototopgototop
A-
 A 
A+
Open login
(Hunter × Hunter (2011
נכתב ע"י רם קיץ    רביעי, 24 ספטמבר 2014 01:00    PDF הדפסה דוא

ספוילרים בקווים כלליים.


מה מספרים על אחת מסדרות האנימה הטובות שנוצרו שכבר לא נאמר? הרי אין סופרלטיב שלא נשפך על "Hunter × Hunter": מעניינת, חכמה, מותחת, מצחיקה וסקסית. טוב, אולי לא האחרון. אלא אם אתם מעריצים של היסוֹקה.

Hunter × Hunter מתחילה את דרכה כסדרת שונן גנרית, סוג של זאב שמתחבא בין כבשים. זו גם הסיבה שפרשתי מהגרסה הראשונה מ-1999. רק מי שיתמיד באחת הסדרות לאורך יותר מ-20 פרקים, ימצא כי Hunter × Hunter רחוקה מהגנריות.

גיבור הסדרה הוא גוֹן פריקס, ילד צעיר שמתגורר בכפר עם דודתו. גוֹן לומד שאביו, אותו מעולם לא פגש, הוא למעשה האנטר [Hunter] מפורסם. אדם שמחזיק ברישיון להיות האנטר משתייך לאליטה חברתית ודלתות רבות נפתחות בפניו. הכישרון של ההאנטר עשוי להתבטא בחׂכמה, השכלה או יכולות פיזיות. גון בוחר ללכת בעקבות אביו ולהיבחן בבחינת ההאנטרים ביחד עם מאות מועמדים אחרים. מתוך אלה שיכשלו, חלקם יוחזרו הביתה בארון. בדרכו למבחן פוגש גון את קוּרפיקה, צעיר שחולם על נקמה, ולאוריו, צעיר שנראה כמו בן 30 שחולם להיות רופא. את הרביעייה משלים קילוּאה, בן למשפחה מפורסמת של מתנקשים.

הארבעה מהווים את עמוד התווך של העולם העשיר של הסדרה. הסגה הראשונה היא היחידה בה כולם מתפקדים כצוות אחד. לראות אותם יחדיו בהמשך הסדרה נדיר כמו תוספתן מזמר. זה בגלל שאותה סגה ראשונה - מבחני ההסמכה להאנטרים - היא זו שמטעה אותנו לחשוב כי Hunter היא סדרת הרפתקאות חביבה עם אקשן איכותי. זה לא שאין בתחילת הדרך רגעים אפלים או אלימים, הם פשוט לא משקפים את הפוטנציאל האמִתי של הסדרה בהמשך.

כאשר אני אומר "פוטנציאל", אני אומר סגת יורקניו. עד לאותה נקודה (פרק 39 באנימה החדשה) מפתחת Hunter את גיבוריהּ לרמה שיהיה לנו אכפת מהם ברגע שמתחילה 'יורקניו'. סליחה, "גיבוריה"? התכוונתי קוּרפיקה. כאשר התחלתי לצפות ב-Hunter × Hunter, לא האמנתי שקורפיקה יהיה אחראי על אחת הסגות האפלות בעולם השונן. את הסדרה הוא מתחיל כאינטליגנטי והשקוּל מבין הארבעה, אך עברוׁ הטרגי והאימונים שהוא עובר הופכים אותו ליחיד מביניהם - באותה נקודה - שאנחנו רוצים לראות כמה שיותר. הסגה עצמה היא לא רק סיפור שונן איכותי ואפל, אלא משהו שיכול היה להופיע גם ב-HBO: מדובר בעלילת עולם-פשע ממדרגה ראשונה.

זה לקח לי קצת זמן, אבל גם את קילוּאה למדתי לחבב. כבר בתחילת הסדרה הוא שובר מוסכמות והורג מלא אנשים, חלקם חפים מפשע, עניין של לא מה בכך עבור גיבור סדרת שונן. מבין הגיבורים הראשיים, קילואה עובר את השינוי הרב ביותר: מילד שהתברך על דרכי אלימות ושגדל במשפחה של... פסיכים, אין דרך אחרת לתאר אותם, הוא לומד - בזכות גוׁן - שזה בסדר גמור לדאוג גם לאחרים. את האג'נדה הזו הוא לוקח רחוק יותר מכולם.

לאף אחד לא ממש אכפת מלאוריו. ספוילר: גם לא לסדרה. האנטרים ואויבים רבים מקבלים חשיבות גדולה יותר עבור העלילה מאשר התרומה של לאוריו לאורך 148 פרקים. 

גון, בתור גיבור הסדרה הבלעדי, הוא בסדר.

חבל לי להגיד זאת על סדרה כל-כך טובה, אבל גוֹן הוא לא רק גיבור שונן טיפוסי, הוא גם פרודיה על גיבורי שונן טיפוסיים: האמונה שלו באחרים, האהבה שהוא מקרין והאופטימיות הבלתי פוסקת - כולן מוגזמות. לכן כאשר גון כועס, זה ניכר. ממש ניכר. במעין סוג-של טוויסט מורבידי על הטרנספורמציה הקוּלית שעוברים גיבורי שונן אחרים (Super Saiya, Sage Mode), דווקא גון - הילד המתוק והתמים עם החיוך הרחב - הופך למשהו... אחר. לשם כך שווה לקבל גיבור בנלי כמו גוֹן.

החוזק של Hunter × Hunter הוא לא רק בגיבורים שלה, אלא גם באויבים. היסוֹקה, ליצן פסיכופת שמפתח אובססיה פדופילית לגוֹן, הוא הראשון שמותיר את חותמו על הסדרה ומכין אותנו הצופים לקראת בואם של הדגנרטים הגדולים בהיסטוריית האנימה: חברי ה-Phantom Troupe, אליהם משתייך היסוקה, הם כנופיה של גנבים רוצחים שהחלש שבהם הוא לא מישהו שתרצו לפגוש בסמטה חשוכה. או בתחנת אוטובוס באור יום. מנהיגם, כרולו לוציפר, הוא אדם שלא תזכו לראות 10% מהיכולות שלו, והוא עדיין מרתיע את החזקים שבהאנטרים. אם אגב אתם מתגעגעים ל-Death Note, את כרולו מדבב מאמורו מייאנו (לייט) בעוד שאת פייטן, אחד החברים הבולטים בכנופיה, מדבב קאפיי יאמאגוּצ'י (Lׂׂ). חָבְּרוּ את איה היראנו (מיסה) שכיכבה בכמה פרקים - ויש לכם איחוד.

לא כל האויבים מוצלחים, ככה זה כשיש מאות נבלים. כיאה לז'אנר, גם לא כל הרעים הם בהכרח רעים, ואחת הנקודות ש-Hunter מעבירה באופן טוב מאחרים היא פרספקטיבה: מה שנתפס רע בעינך הוא ברור מאליו לאויב שלך. הסוגיה הזו מועברת בסגה הארוכה והאפלה ביותר ב-Hunter × Hunter, ה-"Chimera Ant". הסגה המדוברת מציגה זן חדש של אויבים שפועלים מנטלית כמו חיות פשוט כי זה ב-DNA שלהם. עלילת ה-Chimera Ant היא אחת המורכבות שראיתי, עד לרמה שכבר לא הייתי בטוח אם יש בכלל רעים בסיפור.

148 פרקים בלבד קיימים לסדרה, זאת בשל סיבה מדכאת: היא הדביקה את הפער עם המנגה שיוצאת וחוזרת מפגרה באותה תדירות שאתם מתקלחים (כן. פעם בחודש). 148 פרקים - ובכל זאת אני מרגיש שראיתי רק את קצה הקרחון; גוׁן בתור גיבור לא מתפתח מספיק, קורפיקה לא עובר הרבה אחרי השואו שלו, ועדיין לא אכפת לי מלאוריו. דווקא קילואה, כמו שאמרתי, עובר שינוי רב ונשאר לכל אורך האנימה כמו גון, והוא היחיד שמקבל סגירת מעגל אישית שתספק את הצופים. אבל לא עוזרת העובדה שעד הפרק האחרון תכירו 300 דמויות משנה, כל אחת מהן באה עם מטען היסטורי ורגשי כביר, מטען שתגרדו רק חלקיק מתוכו. 

בגלל שלסדרה אין באמת סוף (את המנגה אולי הנכדים שלכם יסיימו) אין זה אומר שאתם צריכים לוותר עליה: יש לה 7 סגות מרכזיות, 3 מתוכן הן סגות מעבר קצרות והשאר הן ארוכות, אפלות ושוות כל רגע (כן, גם מבחני ההאנטר). היא מספרת את הסיפור שלה לאט, משהו שניכר ב-Chimera Ant, ובונה בזכות כך עולם עשיר ומפורט שלא רואים בהרבה סדרות אנימה.

הגרסה של Madhouse ל-Hunter x Hunter מייתרת למעשה את האנימה הקודמת: הסדרה הזו נאמנה למקור, ממשיכה הרבה מעבר לנקודה שקודמתה עצרה, והיא גם נראית טוב. אני לא מכיר הרבה סדרות ששומרות על רף הפקה גבוה במשך 3 שנים ברציפות, אך הסדרה הזו עשתה זאת בגאון. הפרקים 'המיוחדים' (אתם תדעו) ששומרים לקרבות האֵפּיים, מקבלים טיפול ברמה של סרט קולנוע. תוסיפו לסלט גם את פס הקול האיכותי שאליו מתווספים עוד ועוד נעימות נושא קצביות (פרי לחנו של יושיהיסה היראנו, המלחין של Death Note ו-Host Club... ובייבלייד [בן אדם חייב לאכול]).


אני לא אומר זאת על הרבה סדרות. לרוב אני מספר על הסדרה וממליץ אם כדאי. אבל Hunter × Hunter היא אנומליה: לא לצפות בה זו החמצה שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם. אפילו אם שונן הוא לא כוס התה שלכם, אפילו אם לא התחברתם לפרקים הראשונים והקלילים, ואפילו אם הבגדים של גוֹן מכוערים רצח. פשוט אל תוותרו על הסדרה הנפלאה הזו.


הטוב: עלילה רב שכבתית; דמויות עמוקות; איכות הפקה גבוהה; אקשן טוב; עושה בית-ספר לשונן.
הרע: התחלה גנרית; פדופיליה.
והמכוער: גון.

ציון במדד OK - סביר פלוס פלוס פלוס

Hunter x Hunter | יפן, 2011-2014 | 148 פרקים | סטודיו Madhouse | הרפתקאות, דרמה, קומדיה, פנטזיה, באסה שנגמר | מגוּמי האן [פייב מ-"Zankyō no Terror"], מריה איסְה [לוי מ-"Fairy Tail"], מיוּקי סאוואשירוֹ [קאנאן מ-"Canaan"], קייג'י פוּג'יווארה [היוז מ-"Fullmetal Alchemist/Brotherhood"] | במאי: הירושי קוֹאוּג'ינה ["Kiba"] | יוצר מקורי: יושיהירו טוגאשי

לקריאה נוספת:
 Hunter × Hunter: Phantom Rouge [ביקורת על הסרט הראשון]
 Hunter × Hunter: The Last Mission [ביקורת על הסרט השני]

Hits: 3817
תגובות (17)Add Comment
0
איה
24 בספטמבר, 2014
87.69.225.83
...

אני בדיכאון חיי, אקרא כשאהיה מסוגלת להפסיק לחרחר ולאכול סוכר כפיתרון לאובדן שאני חווה עכשיו. האנטר האנטר, הייתם לי אח, בן ותאום סיאמי. אוהב אתכם תמיד ותנצרו בליבי לעד. אני משערת שניפגש בגן עדן בעוד דקות מספר.

0
anonimous nerd
24 בספטמבר, 2014
77.125.7.97
והמכוער: גון LOL

קרעת אותי!
למרות שלפי דעתי, גון וקילואה הם דמויות האנימה היחידות שיותר חמודות מהאפי (החתולexceed הכחול מפיירי טייל).

0
ארז
24 בספטמבר, 2014
79.178.49.64
סדרה מדהימה!

מצד אחד אני מתבאס קשות שהיא מסתיימת, ליוויתי אותה מההתחלה ואהבתי כל פרק ופרק ממנה(למעט הפתיח שאני מנחש שהיוצר שלו קיבל מליארדים על הזכות ליצור את הפתיח היחידי לסדרה, מה זה אמור להיות? צ'אלה הד צ'אלה 2014?? תחליפו פתיחה מדי פעם!) ומצד שני אני שמח שהיא מסתיימת במקום לחטוא בחטא הפילרים שכל כך הרבה סדרות שונן נפלו בו ואני רק מקווה שהיוצר יתחיל להזיז עניינים כדי שנראה בעוד שנתיים שלוש כבר המשך לסדרה(אה, על מה אני עובד? הוא יותר עצלן ממני וזה אומר הרבה!). באמת שלכמה רגעים שקלתי לראות את הסדרה הישנה ולו רק בשביל ההשוואה(וכי עוד כמה COMPLETED ב-MAL מעולם לא הכאיבו לאיש) אבל כרגע אני אשאיר את השאיפה הזאת בצד עד שיהיו לי כמה ימים של שעמום קשים.

נ.ב

שמתם לב שפעם היו חרא של פתיחות לסדרות? גם החידוש להאנטר וגם של סיילור מון קיבלו פתיחות כל כך מעולות שכמעט ושכחתי את הפתיחות הקודמות

0
anonimous nerd
24 בספטמבר, 2014
77.125.7.97
רוצים לשמוע משהו מצחיק?

אתמול רציתי לבדוק אם יש כאן באתר ביקורת על
hunter x hunter 2011, והיום ראיתי שיש באתר, אז שאלתי את עצמי: "איך זה לא הציג לי את הדף בתוצאות החיפוש?" ואז ראיתי שכתוב שהביקורת פורסמה רק ב-1 לפנות בוקר! smilies/cheesy.gif

נ"ב: איזו דמות מדובבת על ידי קייג'י פוּג'יווארה?

DeMon
רם קיץ
24 בספטמבר, 2014
87.68.93.54
קייג'י פוג'יווארה

מדבב את לאוריו.

0
Anime
24 בספטמבר, 2014
213.57.217.183
גון דווקא סקסי בטירוף

מה קרה לך?

0
רין
25 בספטמבר, 2014
94.159.151.58
...

תקרא את המאנגה ותראה עד כמה לאוריו הולך להשפיע על המשך העלילה.
נכון שאין לו משפחה מייוחסת של פסיכים שתרמו לטראומות העבר שצילקו אותו עד עצם היום הזה
נכון שחוץ מלהיות רופא הוא לא עושה שום דבר (גם לא ללמוד רפואה)
אבל אני מאמין שדווקא עכשיו (בסאגה החדשה שממשיכה את האנימה/מאנגה) הגיעה השעה שלו!

האנטרXהאנטר אכן סידרה מדהימה, נגעה בליבי ולא עזבה. (וזה נדיר)
כל הדמויות נהדרות, גם גון שבהתחלה הימם אותי עם האופי התמים שלו שלא נשבר גם לא אחרי הרבה התמודדויות קשות בסאגת הכימרה אנט, עד כמובן לאותה נקודת התפרצות מפתיעה.

טוגאשי אמנם ידוע לשמצה בהפסקות ובכאבי הגב התחתון שלו,אבל הוא אדם מקורי ויצירתי שיכול להתחרות על התארים הללו עם לא פחות מאשר אייצ'ירו אודה, רק שההבדל היחיד בין סדרות המופת שלהם הוא העובדה שטוגאשי לוקח את הסדרה שלו למחוזות אפלים שמצליחים להרכיב סדרה מדהימה שאין כמותה בעולם השונאן.

סיקור נהדר, סדרה עוד יותר נהדרת , רק נשאר להמתין (-שוב-) בציפייה להמשך הנהדר לא פחות של המאנגה בסאגה החדשה.

0
שרון
28 בספטמבר, 2014
109.160.246.253
מאוכזבת מה-10 דקות אחרונות של פרק 147 :(

התחלתי לראות האנטר רק מלפני חצי שנה, אבל כבר מההתחלה ידעתי שאני הולכת להתאהב בסדרה הזאת חזק.
עד לפני יומיים יכלתי להכריז על האנטר כעל סדרת האנימה האהובה עליי בכל הזמנים... אבל אז ראיתי את פרק 147.

רק לי זה הפריע שכל הבילד-אפ המטורף שהיה בין גון לקילואה נגמר ב"יאללה ביי, תשלח לי מייל מדי פעם"??
אולי ציפיתי למשהו יותר מדי, אבל היה לי קצת קשה שהיחסים של גון וקילואה עברו במעבר חד מ"אני הולך לסכן את כל העולם ואחותו כדי להציל את גון" ל"הלכתי לטייל עם אלוקה, ביי".
לי זה הרגיש סיום עצלני ומחופף, וזה ממש הרס לי.

שוב, יכול להיות שפשוט הצבתי ציפיות לא ריאליות (אני מאשימה את הסיום המדהים של סאגת הנמלים שהציב רף שקשה לעבור).

שורה תחתונה - קצת מאוכזבת מהאנימה, לפחות מהסיקור יצאתי לא מאוכזבת smilies/grin.gif

DeMon
רם קיץ
28 בספטמבר, 2014
77.127.216.46
נראה לי זה בגלל הרגשת הסיום של האנימה

המגנה הרי ממשיכה ("ממשיכה") ולכן הפרידה מקילוּאָה מרגישה בה כמו משהו זמני. מן הסתם הם עוד לא חוו את ההרפתקאה הגדולה ביותר שלהם יחדיו. צריך קצת ניתוק כדי להבין את החשיבות של החבר הכי טוב בחיים שלך.

Sharnav
עמוס
29 בספטמבר, 2014
62.219.211.28
...

אז ככה זה נגמר, לבינתיים. לפני זמן רב ראיתי את הפרק הראשון של האנטר ולקחו כמה חודשים טובים (ותקופת עריקות חביבה שפינתה לי הרבה זמן) עד שניגשתי לצפייה בפרק השני. והופ, בתקופה קצרה מאוד בלעתי את מאה הפרקים הראשונים והדבקתי את הפער- משם שידור שבועי הפך לדבר שקשה לעמוד בו, אז שמחתי שאת כל הסאגה האחרונה גם כן התאפקתי מספיק כדי לראות במכה. זו הייתה מכה חזקה.
הטון שבו הסדרה עצרה מאוד מעודד הרפתקאנות ולעזאזל יש בי לפעמים חשק לצאת לעולם ולהסתובב בו בחיפוש אחר הרפתקאות וכאלה.
לא יודע מה אני יכול להגיד שלא נאמר כבר לטובת הסדרה, אבל "סקסית" היא לא תואר שהייתי חוסך ממנה. לעזאזל קוראפיקה נגד אובוגין היה.. הננג.
בכל אופן, אני אשתדל לא לקרוא את המנגה אלא אם באמת נראה יהיה שמשום מה האנימה לא תחזור, אבל מה שבטוח שהאנטר הותירה מאחוריה הרבה בלבבות של כולנו.

0
אלון
11 באוקטובר, 2014
109.66.133.36
אחת הסדרות אם לא ה-

ראיתי את הסדרה הישנה עם כל האובות בסביבות 2007 או 2008. כששמעתי לראשונה על החידוש ישר ידעתי שאני הולך לראות אותה גם אם ראיתי את הסדרה הישנה.
הסדרה התחילה שלושה שבועות לפני הגיוס והסתיימה חודש לפני השחרור שלי, אני רואה בזה מעין סגירת מעגל עצובה אפשר לומר, שלא אוכל ליהנות מהסדרה גם אחרי שאני אשתחרר אלא רק בצפייה חוזרת או לקרוא את המנגה שלא התקדמה שנתיים ורק עכשיו התחילה קצת עוד פעם...הייתי רוצה לראות את הסוף של זה ואני לא מאמין שנארוטו הולך להסתיים עוד חודש ונראה שהמנגה של האנטר X האנטר לא תסתיים גם בעוד עשר שנים... smilies/sad.gif

0
יונתן
15 בנובמבר, 2014
109.66.141.83
...

הפסקתי בפרק 32, שווה לי להמשיך זה משתפר?

0
חנוש
04 באוקטובר, 2015
79.182.16.126
שיר סיום

פליזז איך אנני משיגה את השיר סיום של פרק 147 זה היה כל כך מרגש .אהה ושהשיר יהיה מתורגם ...תודה מראש

0
Dandalf
04 באוקטובר, 2015
77.125.108.125
שיר הסיום של פרק 147 (עם תרגום)

שיר סיום
פליזז איך אנני משיגה את השיר סיום של פרק 147 זה היה כל כך מרגש .אהה ושהשיר יהיה מתורגם ...תודה מראש

https://www.youtube.com/watch?v=DhN4co9TqSU
הנה קישור לשיר הסיום השלישי עם תרגום לאנגלית (זה השיר המלא, כמו שהיה בסוף של פרק 147), כפי שביקשת.

0
josef
22 בנובמבר, 2015
213.8.52.92
איו על הסדרה הזאות

אבל למה הפסקתם?smilies/kiss.gif

0
ג'וני
14 ביולי, 2017
93.173.20.150
באסה

הם סתם מרחו את הסדרה ל148 פרקים לדעתי הם היו מצליחים לעשות את הסדרה ב80 פרקים אחרי ארק הנמלים הסדרה הידרדרה לא הייתי קורא לה "אחת מסדרות האנימה הטובות שנוצרו".
היה לסדרה פוטנציאל להצליח אבל יוצרי הסדרה הרסו אותה אבל עדיין נהנתי.

0
NisAnime
05 בספטמבר, 2017
77.125.96.240
מה נסגר עם הסיום הזה

הפרקים האחרונים היו די משעממים, חיכיתי לאיחוד של כולם, כולל קוראיפקה, שראו אותו לשבריר שנייה, לא ברור שום דבר לגביו... ממש ביאסו...
ממש אהבתי את קוראיפקה, וחבל שהוא ולאוריו לא היו לצידו קצת יותר...

כתוב תגובה
 
 
smaller | bigger
 

busy
עדכון אחרון ( חמישי, 25 ספטמבר 2014 13:04 )
 

© כל הזכויות שמורות לרם קיץ והשרקן שלו, בחסות ישראטאקו: פורטל אנימה ומנגה. פרסומת סמויה: יפן, יפן למטייל , בית דפוס, הדפסת מדבקות, בלום דיגיטל, פילאטיס, Gay travel. הבלוג מסיר אחריות על כל פגיעה נפשית שכנראה תיגרם בעקבות החשיפה לתכנים. אין לצלם, להעתיק, להפיץ, להקרין, לשהק, לגהק, להשתין, להשחיל מילה ולעשות קנאקים באצבעות ללא רשות הבעלים, עפ"י סעיף 25 ג' בחוק שקר כלשהו משנת תרל"ח. גולשים מעשנים: פינת העישון בבניה. ליצירת קשר כנסו ל-JDate.