gototopgototop
A-
 A 
A+
Open login
Highschool of the Dead
נכתב ע"י רם קיץ    חמישי, 23 ספטמבר 2010 22:00    PDF הדפסה דוא

"To beat death, you've got to know death" / ליל המתים

כאשר שמעתי לראשונה שהולכת לצאת אנימה ל-"Highschool of the Dead" [תיכון המתים], הנחתי שזו תהיה סדרה דרג ב' שתיצור באז בקרב חוגים 
מסויימים בלבד החובבים שדיים ומכות. אלא שההפתעה הגדולה הייתה שאת המושכות לסדרה לקח סטודיו MADHOUSE - hsotdo-01שכבר שנים זה לא סוד שמדובר בסטודיו החביב עלי. המוניטין הרחב שלהם לא התפתח בזכות סדרות כמו HotD, אלא מאסטרפיס כדוגמת "Monster", "Hajime no Ippo" "Gungrave" ורבים אחרים. אז מה לפתע קרה? נגמרו סדרות המאנגה האיכותיות שניתן לעבד? כי אני עד היום מחכה שמישהו יעשה סדרה ל-"666 Satan". אולי נגמרו
הרעיונות לסדרות מקוריות? תעשו לי טובה. ואם ההכרזה הזו לא הספיקה, על כס הבמאי התיישב לא אחר מאשר טטסורו אראקי: הבמאי המהולל של "Death Note" ו-Black Lagoon".

לפתע קיבלה אותה ידיעה נופך אחר. לא מדובר בסתם סדרה על זומבים, בחורות, רובים ומה שבאמצע. אלא מדובר בהכרזה של הסטודיו ש-"Fuck It, תנו לנו להתפרע פעם אחת". כך יצאה לדרך סדרת הזבל המופתית הראשונה מזה שנים רבות, והתוצאה לא ביישה את מיטב המוחות הסוטים.

כבר מהפרק הראשון, לא מבזבזת HotD זמן באקספוזיציה מיותרת; יש בית-ספר, לפתע הוא מותקף בזומבים. את השאר תבינו לבד.
קוֹמוּרוֹ גיבורנו נאלץ בעל כורחו להתרגל למציאות החדשה בטרם ייהפך לזומבי בעצמו, וכך גם חבריו ללימודים: רֵיי, אהבת נעוריו. סָאְקוֹ - נשיאת מועדון הקנדו וכלי נשק חי ונושם. סָאיַה, חברת ילדות של קומורו, ואחרון ובהחלט חביב: הִירָאנו, גיק שמנמן על-פני השטח, אך פריק חובב רובים עמוק בתוכו. אליהם מצטרפת שיזוּקה - אחות בית-הספר; אישה עם מוח של ציפור וחזה של פרה. אם חשבתם שהבנות האחרות פה לצורך פאנסרביס, היא כבר עושה לכולן בית-ספר.

מכורך המציאות, נעשים החבר'ה הצעירים חבורה מגובשת, ויודעים שעל-מנת לשרוד עליהם להישאר יחדיו. כל אחד מהם תוך מספר שעות נעשה 'זומבי-קילר' מיומן, ואת התיכון - מי שלא ראה את הסדרה - הם עוזבים כבר בפרק השלישי. משם יוצאים קומורו וחבריו למסע כדי לשרוד, לגלות מה קרה ליקיריהם, ועל-הדרך לחפש תירוצים שונים כדי להתפשט.

בתור סדרה שבאותה קלות יכלה הייתה להיקרא "Boobs & Zombies", אי אפשר לבוא בטענות שהפאנסרביס מוגזם. הוא נמצא שם כי זה מה שמייחד את הסדרה, ומי שלא מוצא חן בעיניו שלא יראה. בעולם מתוקן, פרקים כמו פרק 6 - בו הבנות מתקלחות יחדיו, או סוף פרק 10, בו נרמז בצורה שאינה משתמעת לשני פנים כי מתקיימת אורגיה בתוך אוטובוס (ועוד ביוזמתו של מורה) - הייתה מקבלת הסדרה דירוג 'הנטאי' ולא היינו רואים אותה בטלוויזיה. אבל זה לא עולם מתוקן, זו יפן, מדינה שהביאה לנו רק לא מזמן את "B Gata H Kei". 

לכן במקום סדרה שהולכת 'עד הסוף', צריך היה בכל זאת לצנזר דברים מסויימים עבור השידור הטלוויזיוני. הדבר הביא לידי כך שהסדרה רקדה על 2 חתונות: היא גם התאימה את עצמה עבור שידור בטלוויזיה, ובכל זאת קוטלגה כאסורה לצפיה עבור ילדים ואנשים עם מצפון. אך היה עדיף לו הסדרה הייתה יוצאת ישירות ל-DVD ללא שום צנזורה, ומי יתן שבגרסת ה-DVD (שכבר החלה לצאת) תהפוך HotD למה שהייתה אמורה להיות מהתחלה: נועזת יותר.

עשיתי טעות קלה וחיפשתי עלילה בין ערימות הזומבים המתים/נדרסים/נשרפים/נוּרים/נגדמים/נערפים. מרבית הפרקים מכילים דרמה צ'יזית, ומערכת היחסים בין הדמויות היא לפי הספר. אני מתייחס בעיקר ליחסי האהבה-שנאה בין קומורו לריי, וכזה רולרקוסטר מעצבן לא ראיתי שנים:

ריי: אני שונאת אותך הלוואי ותמות.
קומורו: טוב, ביי.
ריי: לא עצור, אני חושבת שאני אוה...
קומורו: לא, לא יכול להיות בינינו כלום.
ריי (בוכה): אתה חושב רק על עצמך.
קומורו: אני חושב רק עלייך, אני אוהב אותך.
ריי: ב...באמת? גם...גם אני!
קומורו: אני אגן עלייך לנצח.
ריי: אבל אתה עדיין לא כמו האקס שלי.
קומורו: לכי לעזע...

זה היה פתאטי, אבל לקראת סוף הסדרה הזוגיות בין השניים סוף סוף התייצבה. מה שלא ברור לי זה איך נהפכה HotD מסדרה אפוקליפטית על זומבים לסדרת הארם אופיינית. בפעם הראשונה שקומורו וריי מצאו את עצמם מופרדים משאר החבורה כדי לפתח את מערכת היחסים בין השניים ולספק אצ'י לצופים, היה זה תירוץ עלילתי קלוש אבל מתקבל. בפעם השניה שזה קרה (הפעם עם קומורו וסאקו), פלטתי קללה לא יפה.

סוס ההרבעה הזה ניהל אינטראקציה רומנטית/אצ'ית עם כמעט כל בחורה מהקבוצה, וזה כולל את הפעם בה הוא הרים על גבו את שיזוקה כשהיא עירומה לחלוטין או גילה שסאקו נרדמה לו על המפשעה, והתעוררה עם פה מלא ריר. היראנו לעומת זאת נחוש להגן על בת אחת בלבד: סאיה, ולמרות שהיא מצידה מחבבת בסתר את קומורו (נו כמובן), בסופו של דבר היא מגלה את מעלותיו הטובות של הגיק הזה, שהלוואי והיה הגיבור הבלעדי של הסדרה.

לא צריך להתאמץ הרבה כדי שהאנימה הזו תשנה ברגע אחד את הז'אנר שלה. הסתכלו רגע על התמונה הזו מתוך הסדרה. היא לא משאירה הרבה מקום לדמיון, נכון? אבל עכשיו הביטו בתמונה המקורית. אני מבין את הצורך למצוא תירוצים לאצ'י. אבל כאשר בפעם המיליון סאקו לובשת סינר בלבד כי 'הבגדים שלי רטובים' או ששיזוקה מסתובבת עם/בלי מגבת כי 'הבגדים שלי לא רטובים, אבל מה אכפת לי', ושריי מקבלת מסאז' רפואי בעירום כי היא...שכחתי מה התירוץ...תהיתי לפתע כמה קשה לעלות על רעיונות מקוריים יותר? היה פשוט יותר לו היו עולים על איזה תירוץ שזומבים יודעים להריח בד, ואז כולם היו צריכים להסתובב עירומים. אבל אז נזכרתי בהיראנו.

כל אחד מהפרקים נאמן אחד לאחד לגרסת המאנגה, ולמרות שיש צורך לחתוך פינות, העיבוד על המסך לא יכול היה להיראות טוב יותר (חוץ מעניין הצנזורה שהזכרתי קודם). הגרפיקה מושקעת והסדרה צבעונית ביותר. טוקיו שאחרי האפוקליפסה עדיין נראית מרשימה, ועל אף שמדובר בסדרת הגארבג'-טיים של מאדהאוס, הם לא חסכו בפרטים הקטנים ביותר. עוד אחת ממעלותיה של הסדרה היא פס-הקול, המכיל לרוב מנגינה אלקטרונית קצבית, ושיר פתיחה שאפשר להגיד עליו הרבה דברים, אבל כולם יסכימו שהוא ממכר. שיר הסיום משתנה מפרק לפרק, ומדובר בבחירה מקורית למדי אחרי שהתרגלנו לשירי פתיחה וסיום קבועים, והציפיה לדעת איזה שיר יחכה לנו הפעם תרמה רבות להנאה מכל פרק.

למרות קצב העלילה המהיר, היו לסדרה מספר בחירות לא הגיוניות בתסריט. כבר בפרק 4 לדוגמא זכינו לשליש ריקאפ המתאר את מה שעבר על קומורו ב...שלושת הפרקים הקודמים. האשמה נופלת על יוצרי המאנגה שעשו את פרק 4 המקורי קצר למדי, ובלית ברירה יוצרי האנימה נאלצו למלא את כל ה-22 דקות איכשהו. אלא שפרק 11 לדוגמא כיסה לא פחות מ-108 עמודים משני פרקים שונים. מה הטעם להתעקש שבתחילת הסדרה כל פרק אנימה יכסה פרק אחד של המאנגה, אם בהמשך הרעיון הזה נזרק לפח?


בסופו של דבר הסדרה הייתה צריכה להסתיים. זה קרה בפרק 12, ולמזלם הרב של המעריצים, הפעם לא הוקרץ סיום מקורי של האנימה לבד (בדומה ל-Claymore), אלא סוף פתוח שנשאר נאמן למאנגה ומשאיר פתח לעונה שניה. פרק OVA כבר הוכרז, וההצלחה האמיתית של הסדרה תמדד בחודשים הקרובים במכירות ה-DVD. נכון שלא מדובר בהברקה הגדולה ביותר שהולידה תעשיית האנימה, אך הסדרה משרתת נאמנה את מלאכתה בלהיות מהנה ביותר. אני רק יכול להצטער עבור פלח הנשים שלא נזרקה עבורן שום עצם והן לא זכו לראות את קומורו (או היראנו, מי שעושה לכן את זה) נלחמים ללא חולצה ומזיעים.

הטוב: תלמידות בית ספר גדולות חזה וחצי עירומות נלחמות בזומבים.
הרע: תלמידות בית ספר גדולות חזה וחצי עירומות נלחמות בזומבים.
המכוער: זומביות גדולות חזה וחצי עירומות נלחמות בתלמידי בית-ספר מכוערים.
והדווקא-לא-נשמע-כזה-רע: זומביות גדולות חזה וחצי עירומות נלחמות בתלמידות בית-ספר גדולות חזה וחצי עירומות.

ציון במדד OK - סביר פלוס

Highschool of the Dead | אימה, ציצים, אקשן, ציצים, דרמה, ציצים, אפוקליפסה, ציצים, רומנטיקה, ציצים | 12 פרקים | 2010 | ציצים | סטודיו MADHOUSE | במאי: טטסורו אראקי | סוטים מקוריים: דאייסוקה סאטו (סיפור), שוג'י סאטו (איור)

 

 

Hits: 10491
תגובות (23)Add Comment
0
Naitrom
24 בספטמבר, 2010
89.138.73.34
אכן

ההתלהבות מהאנימה הזאת מוגזמת כמו האצ'י שיש בה.
אני לא אשכח את הפרק שההוא ירה מהרובה של השניה והציצי שלה רטט כמו ג'לי ואז היריה עברה לזאתי עם השיער הסגול בין הציצי......
חרא אנימה.

0
The Crow
24 בספטמבר, 2010
79.178.203.185
סדרה ענקיתתתת

ממש נהנית מהסדרה הזאת
ועד שקראתי את הפוסט הזה לא הבנתי שהיא נגמרה בכלל.

מה זה היה הסוף?
אני לא מאמין איזה חבל זה.

בכל מקרה אחלה סדרה, משעשעת, מהנה וכיף לראות אותה.

ממליץ בחום.

0
tempacoil
24 בספטמבר, 2010
109.66.30.117
סדרה טובה

שיר פתיחה ממכר בהחלט.
שיר סיום לא זכור לי שזה היה שונה כל פעם (היה למשל ככה בHanamaru Youchien), מה שאומר שאני אצטרך לבחון את זה בסדרת הדי וי די.
הסדרה היתה מלאה באקשן טוב.
בעיני האיצ'י לא היה המרכז, הסדרה עצמה היתה טובה.
בנוגע לריקאפ, יש לחוקק חוק נגד זה. איכסה פויה, מגעיל ודוחה.

ביקורת בונה לסטודיו: נא לדאוג להראות לעומק ובפרטים את כל מקרי הפגיעות של חרבות וכדורים, ואם אתם חייבים אז אפשר להוסיף גם צילומי תקריב לא מצונזרים.

DeMon
רם קיץ
24 בספטמבר, 2010
85.64.115.206
אכן

Naitrom - כמו שאמרתי, הסדרה הזו לא נועדה כדי שיקחו אותה ברצינות.

The Crow - רוב הרמזים מצביעים על כך שתהיה עונה שניה, אז טכנית היא לא נגמרה smilies/cool.gif

tempacoil - smilies/grin.gif

ושימו לב למשהו מעניין שמצאתי:
http://www.moeyo.com/2010/09/adbus_hotd.html

הלוואי בארץ.

0
איגי
24 בספטמבר, 2010
79.179.245.192
סדרה חביבה-אבל בתחום הזה בלאק לאגון תמיד תיהיה בטופ

"אני רק יכול להצטער עבור פלח הנשים שלא נזרקה עבורן שום עצם והן לא זכו לראות את קומורו (או היראנו, מי שעושה לכן את זה) נלחמים ללא חולצה ומזיעים."
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; באמת שאני האישה האחרונה שתזלזל בשדיים-זה אחד הדברים הכי יפים שיש... אבל לא יכלו לטרוח להציג איזה חזה גברי לראווה?!?!? איזה פאקינג בזבוז! זה הרס לי את כל הסדרה

0
נוגה
24 בספטמבר, 2010
132.66.236.229
לא יכולתי להסכים יותר!

ציצים, רובים, זומבים- מי יכול לבקש יותר? XD

ועכשיו ברצינות,
הסדרה הזאת בהחלט מילאה את יעודה בתור סדראת טראש ממכרת לימיי הקיץ החמים. מצאתי אותה מועילה מאוד במקרים של רצון לרוקן את הראש...

ואני בהחלט מתקוממת על הקיפוח- לא יכלו לתת סקריןשוט אחד של קומורו מזיע טובח בזומבים בלי חולצה (ורצוי שרק עם תחתוני טנגה?!) מה נסגר?!

kingblade
kingblade
24 בספטמבר, 2010
46.116.51.129
ציצים

ואין לי מה להוסיף בנושא D:

(אבל בכל זאת, כתבה מעולה רם XD)

0
ְ
24 בספטמבר, 2010
87.70.144.96
...

אומייגאד, ציצים מצויירים! זה כזה מחרמן/ מצחיק!!!
בוגר מאוד.
סדרה מפגרת לאנשים שעוד לא עברו את גיל ההתבגרות.

0
Chrono
24 בספטמבר, 2010
93.172.125.147
למרות השסדרה היתה שיטחית לגמרי

היא הייתה מבוצעת בצורה טובה

0
tempacoil
24 בספטמבר, 2010
109.66.30.117
...

לכל הקוטלים של הסדרה. הכל תלוי מה אתם מחפשים.
אני חיפשתי אקשן ומצאתי.
איצ'י לא היה מה שחיפשתי, בשביל למצוא את זה יש מספיק דברים אחרים.
אבל שוב סדרת אקשן טובה.

Mrs.DeMon
מיכל
24 בספטמבר, 2010
77.127.55.65
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחח

ולחשוב שכתבתי לך ברכת יומולדת כזאתי אוהבת. אני מתחילה לחזור בי XDD תהיה בריא... מה שהפריע לך בסדרה זה שהיא הייתה יותר מידי מצונזרת? ראיתי דברים יותר מצונזרים אתמול בחדר החשוך (בו הכל יכול לקרות) במועדון של יעל.
חחחח העיקר שאתה נהנה, תמיד אמרת שאתה אוהב עלילה משובחת.

0
yolei
25 בספטמבר, 2010
79.176.47.95
אוויש נו

הנה עוד אנימת boobies
:X

יפנים כל כך סוטים XDDDD

kingblade
kingblade
25 בספטמבר, 2010
46.116.51.129
להגיד שיפנים הם "כ"כ סוטים"...

לא פוסל את האמת שאומרת שכל העולם סוטה (מה שנכון כעובדה דרך אגב, כן גם השקטים האלו שנראים לכם תמימים).

0
יאנה
25 בספטמבר, 2010
212.179.75.73
...

רק כדי להבין, כמה גברים אימפוטנטים יש, שמעדיפים לראות ציצים מצויירים במקום למצוא חברה? או לפחות להוריד פורנו?

הסדרה הזאת לא נחותה, זה רק אתם.

Mrs.DeMon
מיכל
26 בספטמבר, 2010
77.127.55.65
...

יאנה, את צודקת... תראי את רם לדוגמה: יש לו חברה, הוא צופה בפורנו וגם אוהב אצ'י/הנטאי.. ממש איש אשכולות! זה באמת נחות לראות רק ציצים מצויירים. צריך מגוון! XDDDDDD

0
ED
26 בספטמבר, 2010
109.67.11.184
אין לך סביר מינוס מינוס?

באמת רם...לא חשבתי שתיתן פלוס למשהו רק בגלל שיש בו...וואל, ציצים.

DeMon
רם קיץ
26 בספטמבר, 2010
85.64.115.206
ובכן

אני בוחר את הסדרות שלי בפינצטה וממשיך רק דברים שבאמת נראים לי שיש להם פוטנציאל, לכן נדיר למצוא בבלוג משהו עם מינוס.

אבל אם אתה מתעקש:
http://tinyurl.com/3ylzj3x
http://tinyurl.com/3xaoec2
http://tinyurl.com/3279q3f
http://tinyurl.com/385y3jq
http://tinyurl.com/2vwsff6
http://tinyurl.com/35zune4
http://tinyurl.com/323vf74
http://tinyurl.com/398qocf
http://tinyurl.com/3ygoxba
מספיק מינוסים בשבילך?

בכ"א קראת בכלל את הביקורת? נותנים ציונים טובים לסדרות שנהנים מהם. ומה לעשות שאני ורבים נוספים נהנים לראות זומבים נשחטים באיכות מצויינת. הציצים זה נושא אמביוולנטי ולכן הם גם ב-'טוב' וגם ב-'רע'. אתה לא תראה על סמך העיקרון של ציצים ציון "סביר פלוס פלוס פלוס" ל-Queen's Blade למשל.

0
Mammon
26 בספטמבר, 2010
84.110.74.217
יאפ, היה מענה.

למען האמת, רצתי לקרוא את המנגה לאחר הפרק הראשונים, דווקא בגלל הצי-עלילה!
סתם, סתם, לכל מי שמצפה לעונה שנייה, קחו את הזמן-פרק מנגה יוצא פעם בחודשיים והאנימה קרובה מאוד למנגה, למרות שאובה שתמשיך קצת את עלילה המנגה בהחלט במקום (אסאמי סנפיייייי) המוזיקה בסדרה בהחלט מצוינת, ואין ספק שזה היה טראשי מהנה D:

0
Mammon
27 בספטמבר, 2010
84.110.74.217
מהנה*

האהא, התכוונתי לכתוב מהנה ^.^

kingblade
kingblade
27 בספטמבר, 2010
46.116.51.129
רם, גם הקישורים האלו לא עובדים...

אבל הצלחתי בכל מקרה.
הציון הסופי של ENDLESS EIGHT היה סביר מינוס? XD אני נורא נהנתי מזה (וראיתי הכל בכלל ביום אחד! ...כן... אני... מטורף, אני יודע).

0
Kim
30 בספטמבר, 2010
85.250.60.60
...

אממ, למרות שאני יודעת שזה נשמע מגעיל ונצלני, אבל...
מישהו פה יודע יפנית שוטפת, או לפחות בסיסית?
אני צריכה תרגום טוב...

אני רק צריכה לפתור מן חידה וזהו!

ורם, פוסט מדהים על אנימה פחות

0
הירו
30 בספטמבר, 2010
87.68.244.105
...

לא אוהבת דברים חסרי פואנטה בכלל

אבל כשבא לך לראות הרבה בנות עם חזה
XD
אז תמיד תראה דברים כאלה


אחלה ביקורת רם המוכשר : )

0
ED
03 באוקטובר, 2010
109.65.23.254
זה נכון

שיש הנאה מסדרה כולשהי, אבל יש פרקים שהם פשוט...15 דקות מהם לא היו צריכות להיות קימות וזה לא בהכרך קשור לשדיים- שלא ממש אכפת לי מהן...זה פשוט לא עושה לי את מה שזה עושה לרוב הגברים בכדור הארץ.

כתוב תגובה
 
 
smaller | bigger
 

busy
עדכון אחרון ( שני, 08 אפריל 2013 11:28 )
 

© כל הזכויות שמורות לרם קיץ והשרקן שלו, בחסות ישראטאקו: פורטל אנימה ומנגה. פרסומת סמויה: יפן, יפן למטייל , בית דפוס, הדפסת מדבקות, בלום דיגיטל, פילאטיס, Gay travel. הבלוג מסיר אחריות על כל פגיעה נפשית שכנראה תיגרם בעקבות החשיפה לתכנים. אין לצלם, להעתיק, להפיץ, להקרין, לשהק, לגהק, להשתין, להשחיל מילה ולעשות קנאקים באצבעות ללא רשות הבעלים, עפ"י סעיף 25 ג' בחוק שקר כלשהו משנת תרל"ח. גולשים מעשנים: פינת העישון בבניה. ליצירת קשר כנסו ל-JDate.