gototopgototop
A-
 A 
A+
Open login
Soul Eater
רביעי, 01 אפריל 2009 13:34   
 

קראו לי גאון, או סתם שוויצר, אבל כאשר לפני יותר משנה פורסם לראשונה הטריילר של סול איטר [Soul Eater] בלי שום היסוס אמרתי לעצמי: "רם, זאת הולכת להיות ה-סדרה של השנה הקרובה". מלבד העובדה המטרידה שאני נוהג לדבר לעצמי, מסתבר כי פחות או יותר צדקתי. על כל 51 פרקיה הצליחה הסדרה להשתחל לפנתיאון "הסדרות שכדאי לכל אוטאקו לראות".

גולת הכותרת של סול איטר הן הדמויות, שעושות את הסדרה לכל-כך טובה ומופרעת. לכל אחת יש את השגעון שלה, ואין רגע דל בו ימאס לכם מאחד הגיבורים. מאקה [Maka], התלמידה החרוצה והחכמה הפועלת על פי מה שצודק ונכון. בשלבים מסויימים הקפריזות שלה יכולים לעלות קצת על העצבים, אך מהר מאוד האופי הזה שלה הוא שמציל את המצב. סול [Soul] הפרטנר שלה, שהוא גם הנשק, טיפוס אחר לגמרי. תמיד מתלבש והולך מגניב, רוכב על אופנוע ושומר על אדישות. הניגודיות הזאת שלו יחסית למאקה היא שהופכת את הצמד הזה למגניב ביותר בסדרה.

אם חשבתם שהניגודיות בין סול למאקה היא משהו מיוחד, כנראה שלא באמת ראיתם את הסדרה. בלאק סטאר [Black Star] והנשק שלו טסובאקי [Tsubaki] הם אולי הווירד-קאפל של הסדרה. הוא גמד נוירוטי טיפש שנוהג לצעוק במקום לדבר, רוצה להביס את אלוהים ועל הדרך מנפח את האגו (הבלאו הכי גדול) שלו. היא לעומת זאת נערה שקטה, מופנמת, חכמה ובקיצור - כל מה שבלאק סטאר לא. יחד הם יודעים לתת פייט לא מהעולם הזה, ולדעתי האישית הם הפרטנרים הכי מגניבים בסדרה.

אחרון בשרשרת הגיבורים הוא Death The Kid. מצד אחד, בנו של שיניגאמי-סאמה (מנהל האקדמייה) וטיפוס חכם וחזק במיוחד שהתמזל מזלו וגם ירש את הקול של לייט מ-Death Note. מצד שני - פריק עם OCD בו הוא חייב שהכל יהיה סימטרי ומאוזן, והוא מוכן לשים את החיים שלו על כף המאזניים בשביל כך. צמד האקדחים שלו הן ליז [Liz] ופאטי [Patti] - צמד אחיות מברוקלין, והפכים מנוגדים בעליל. ליז היא גבוהה, די פחדנית אבל רציונאלית למדי, בעוד פאטי נמוכה, היפראקטיבית עם ביסלי במקום מוח. את השוואה בין גודל החזה שלהן תשאירו כבר ל-Death The Kid.


בסיס העלילה של האנימה לא מיוחד מזה של סדרות אנימה אחרות. קבוצה של נערים הלומדים במוסד מיוחד ונשלחים למשימות כאלו ואחרות. ההתחלה נראתה כסדרה במהלכה יאספו הגיבורים נשמות של Bad Guys ונשמה של מכשפה אחת, אך עד מהרה הקונספט הזה נזנח לטובת מלחמה מול כוחות זדוניים שרוצים להשתלט על העולם. יכול להיות שבמאנגה זה מה שבאמת היה, אך האנימה - בה העלילה הלכה לכיוון קצת אחר - התמקדה בנסיונות של הקבוצה לעצור את התכניות להחזיר לעולם את אשורה [Asura] - קישין (שד-אל), והיצור החזק ביותר בעולם הסדרה. רמז: זה לא הולך כל-כך טוב.

חוץ מהגיבורים, שאר הדמויות, רובם ככולם, משוגעים אבל חזקים. האויבים מגוונים למדי, ונעים בין מדוזה [Medusa] ואחותה אראקנה [Arachne], אחיות ששונאות אחת את השניה ולכל אחת צבא פרטי משלה ותכנית מגירה להשתלטות על העולם. עוד מופיעים: בלייר [Blair], שבשורה התחתונה היא הפאנסרבייס של הסדרה, חתולה עם כוחות קסם חזקים, מתהלכת בדמות בת-אדם (ואם זה אפשרי אז עם כמה שפחות בגדים). בין כל עשרות הדמויות של המכשפות, המורים, התלמידים בשיבוסן, הנשקים ועוד, הבולט ביותר במוזרות שלו הוא כמובן אקסקליבר [Excalibur] - בעולם שלנו, החרב האגדית של המלך ארתור. בעולם של סול איטר - היצור המעצבן ביותר שקיים. כל-כך מעצבן שלמרות שהוא מסוגל להעניק כוחות אדירים לבעליו, אף אחד לא רוצה בו. באנימה התפקיד שלו גדל במקור, ודווקא ברגע האמת - כלומר בפרקים האחרונים - הוא מראה שפיות (זמנית, לא לדאוג). על דבר אחד אבל כולכם תסכימו: אפשר לאהוב אותו, אפשר לשנוא אותו, אבל אי אפשר להתעלם ממנו.

בשנה בה בסדרה כמו נארוטו על כל סאגה מוצלחת מגיע פילר מוצלח פחות, או שעל כל מעריץ של בליץ' יהיו שניים שיתלוננו על קצב ההתקדמות, הגיעה Soul Eater ליישר את ההדורים. רמת ההפקה של הסדרה נשארה גבוהה...גבוהה מאוד אפילו...לכל אורכה. הקרבות דינמיים וזורמים. לא מדובר בסדרת שונאן רגילה, הדמויות לעיתים צריכות לעבור על מכשולים נפשיים ולאו דווקא פיזיים, או לסירוגין - להתגבר על מכשול נפשי בשביל לצלוח את המכשול הפיזי. חלקכם תמצאו את הדבר הזה מיותר, או מוגזם בפרקים מסויימים. גילוי נאות: גם אני פלטתי אנחה של "אוי לא שוב" כשראיתי את השד האדום של סול, או הזברה הענקית של בלאק סטאר, בפעם העשרים. אך בסופו של דבר הם שהפכו את סול איטר מסדרת שונאן בנאלית לסדרה בעלת נופך.


כדי לא לחפור יותר אגיע לעיקר: Soul Eater היא קרן השמש שתעשיית האנימה הייתה זקוקה לה. לא שהשנה האחרונה הפיקה סדרות רעות חלילה, ההיפך. אלא שפשוט חלף זמן מאז שנחת להיט לדורות הבאים. היא מסוג הסדרות שכדאי להראות לחברים שאתם רוצים להכניס אותם לביזנס. כל פרק הוא תענוג חדש, וגם מפרקי הפילר הקומיים נהניתי מאוד. חוץ מזה שפס הקול של הסדרה, שירי הפתיחה והסיום, יפזזו (יש מילה כזאת באמת?) כל אחד מכם. כעת נשאר לקוות לאיזו סדרת המשך, סרט או OVA. כי הדבר בהחלט אפשרי ורצוי.

הטוב: ארסנל דמויות מצויין. קרבות דינמיים מרהיבים. רמת הפקה גבוהה לכל אורך הדרך. עלילה טובה.
הרע: גיבובים פילוסופיים ונפשיים שקצת יוצאים משליטה לקראת אמצע וסוף הסדרה.
והמכוער: "Excalibur, Excalibur. From United King(dom), I'm looking for him. I'm going to California"

ציון במדד OK - סביר פלוס פלוס פלוס

Soul Eater | אקשן, על-טבעי, פנטזיה, הרפתקאות,  קומדיה, שונאן, בית משוגעים | 2008-2009 | סטודיו עצמות | 51 פרקים | במאי: טאקויה איגאראשי (Host Club) | יוצר מקורי: אטסושי אוֹקוּבּוֹ

Hits: 19818
תגובות (30)Add Comment
0
דרע
01 באפריל, 2009
89.1.29.7
בדיוק לפני חצי שעה ראיתי פרק אחרון, ולדעתי,

הייתה נפילה רצינית באנימה. היו חלקים ממש מאכזבים, או לא זורמים, או שהאנימציה המעולה ירדה מאוד. זה התחיל להמרח או בקרבות של מאקה וה...דם שחור-הקרב עצמו מפסיק, ממשיך, פילוסופי, ממשיך, בום. הפרק האחרון היה לא ה-דבר מבחינתי, אבל הוא היה טוב. בכללי? אנימה טובה מאוד שמשאירה אחריה טעם טוב בהרבה, שבאמת, בכל פרק נהנתי לפחות קצת. שנאתי את מדוסה, התאהבתי בקורונה, בעטתי באקסקאליבר.
ביקורת מעולה (:
"Excalibur, Excalibur. From United King(dom), I'm looking for him. I'm going to California" לול

0
Hatuka Kun
01 באפריל, 2009
82.81.142.64
חח XD

הייתי בטוח שראית אותה כבר ממזמן D:
לא יצא לי להמשיך אותה! אני כל כך רוצה..
אבל אין לי זמן XO"

0
Odile
02 באפריל, 2009
132.66.236.229
אחלה ביקרות רם XD

המחזמר בדרך O: טוב... לא, תלוי בבגרות...

~::anima cat::~
.....
02 באפריל, 2009
79.177.0.134
אכנכון

סדרה מעולה ואני לפחות אהבתי מאד את הסוף ההתחלה וכל מה שהיה ביניהם ^^ ("הוא גמד נוירוטי טיפש שנוהג לצעוק במקום לדבר"~XDDDDD)

Mrs.DeMon
מיכל
03 באפריל, 2009
87.69.55.46
...

ראיתי בערך 4 או 3 פרקים, איתך את האמת XDD אני כ"כ רוצה להמשיך את הסדרה הזאת... ואחרי הביקורת הזו אני בטוחה שאני אעשה את זה... זו רק אני או שהשגעון לסימטריה של DEATH THE KID לא כזה מוזר?!?! LOL

0
מאיו ^^
05 באפריל, 2009
217.132.232.6
סוטים!

רק מה שעיצבן אותי זה שכשהבנות הופכות לנשק, בהשתקפות שלהן הן ערומות וכשהבנים הופכים לנשק בהשתקפות הם עם בגדים smilies/angry.gif

Shinigami
Avi
07 באפריל, 2009
85.65.66.250
...

חחחחח וואי זה נכון בהשתקפות של הבנים הם באמת עם בגדים XDDD מצחיק לאיזה פרטים אני שמתי לב ולאיזה פרטים את שמת לב XDDD
בכל מקרה סתם חיכיתי שבוע שלם לפרק האחרון של soul eater כדי שיתורגם על ידי הקבוצה Tsubaki-Hatsuyuki כי כמובן לצפות באנימה ללא תרגום נאות זה כאילו לא לצפות באנימה בכלל ואני חייב לומר שהאכזבה שלי מהפרק הייתה אדירה!!!!
אחרי כמה פרקים רצופים של אקשן לסיים את הסדרה באגרוף אחד מלא תשוקה שעטוף באומץ?!!! כאילו מי לעזאזל חשב על הרעיון הדבילי הזה?
וזה רק אני או שהאיכות של האנימציה הייתה ירודה בהרבה יותר מאשר הפרקים הקודמים?
טוב לפחות הסבירו את הדבר שאפשר לומר הכי סיקרן אותי בסדרה הזאת והמסקנה עכשיו ברורה:
meister+weapon=weapon which is able to become a meister smilies/wink.gif
בקיצור סדרה טובה, שווה בהחלט צפיה אבל לא לצפות לסוף מפציץ כמוני.

0
anime^girl
15 באפריל, 2009
85.250.158.96
רגעע רגעע תעזרו לי..

אמרתם פה שתירגמתם כבר את כל הפרקים לא?
איפה אפשר להוריד אותם!?
אני רוצה לראות! אבל חיפשתי בדף ההורדות ואין שם את האנימה הזו!
תעזרו לי!!!!

0
משה
08 ביוני, 2009
82.81.55.113
התרגום של כל הפרקים של האנימה להורדה + צפיה ישירה = בעברית

http://anime-il.showme.co.il/i...pic=142836

במגהאפלוד יש קישור שניקראה "View on Megavideo" תילחצו על זה וזה היה צפיה ישירה ...


תהנו ....

Alphonse Elric
מתן דב
24 ביוני, 2009
87.68.38.30
צודק!

נכון!
סול איטר היא אגן סדרה גדולה על כול 51 פרקיה
כול פרק היה מעניין,מצחיק עם אקשן!
לדעתי היא אחת הסדרות הטובות שראיתי בזמן האחרון

נ.ב
היא שונן לא?

DeMon
רם קיץ
24 ביוני, 2009
85.64.115.206
בהחלט

סול איטר היא שונאן לכל דבר.

0
Uzumaki Ran
26 ביוני, 2009
87.70.87.205
סדרה אדירה

אני אישית מאוד אהבתי את סול איטר, זאת אחת הסדרות היותר טובות שיצאו בשנים האחרונות והיא בהחלט תופסת מקום טוב בין האנימות שכיף ואולי אף חובה לראות אותן. (ביחד עם נארוטונארוטו שיפודן,וואן פייס, בליץ', וטנגן טופה גורן לאגאן.)

אה כן הערה קטנה - נכון שבלאק סטאר הוא פשוט שילוב בין קאמינה לנארוטו? (נארוטו מהימים שבתחילת הסדרה הרגילה ולא מנארוטו שיפודן P: )

0
מייקי
08 ביולי, 2009
77.127.186.56
סדרה...

סדרה שבדרך כלל הייתי אומרת שלא אראה אותה אבל רציתי לנסות (לפני זה לא ראיתי אנימות שונן או איך שלא כותבים את זה) וראיתי בהתחלה רק את הפתיח ואמרתי לעצמי: "וואו פתיח קצת מוזר ומנגינה שיכולה להתקע לך בראש" אבל עיצוב הדמויות ו-8 הדמויות האהובות עליי שהן: מאקה,סול, אראקנה קרונה, בלאק סטאר, צובאקי, קיד, פאטי וליז. פשוט אנימה ממכרת ברמות הייתי רואה לפחות ביום איזה 15 פרקים לפחות. אנימה שווה לצפייה בהחלט ופשוט שונאת את Excalibur כי הוא יצור פשוט מעצבן ברמות שאי אפשר לתאר.

DeMon
רם קיץ
08 ביולי, 2009
85.64.115.206
צודק

אקסקאליבר מתחיל באמת לעצבן בשלב מסויים.

0
kaizoku_chopper
30 ביולי, 2009
89.139.90.68
אחלה סדרה

נהנתי ממנה מאוד אבל ציפיתי לסוף יותר... יותר!!!

ואהבתי מאוד את אקסקליבר...

0
אתה בן זונה
19 באוגוסט, 2009
87.69.103.139
אני בן זונה

אני עושה סקס עם אמא שלי כי אני חתיכת מוצץ

0
טלולה
17 באוקטובר, 2009
79.180.58.115
...

ידיד שלי ראה באיזה מקום שיש גם חלק ב לסול איטר...יש?! אם כן תשלחו לי קישור

kingblade
kingblade
18 באוקטובר, 2009
93.172.72.60
לא

אין סול איטר 2.
אבל אם הכריזו או משהו - LET ME KNOW

0
Shinigami Ran
18 בפברואר, 2010
84.229.51.178
...

בכל מקרה חכו למחזמר, יהיה טוב 3:

0
חולת אנימה=]
11 ביולי, 2010
84.228.121.124
אנימה מעולה

אני אהבתי מאוד את האנימה!היא מצחיקה, מעניינת, מפחידה, מלחיצה, עם קטעי רומנטיקה קטנטנים וקטעי חברות ואומץ!פשוט אנימה מעולה אחת הטובות שראיתי!הקרב האחרון היה מדהים ומעניין ומותח!בקיצור, רוצה עונה שנייה!!^^

0
sharon love soul enter!>3
03 באוקטובר, 2010
79.178.202.160
כל הכבוד למי שעשה את הסידרה !!!!!!!!!!

לא ראיתי את הסידרה אשר הוא הוצגה לראשונה בטלויזיה אך ראיתי את כל כל הסידרה במחשב ולדעתי הסידרה טובה מעולה חולה על זה על סול אנטר והפרק האחרון היה יפה מרגש ואני מקווה שהיה הונה שניה ויפה !!!!!!!!!!!!!!!!!

0
hiitsme
18 בנובמבר, 2010
87.69.190.53
וואו...

אני די פרשתי מאנימה אחרי גיל 8- עד אז לא היה סיכוי שהייתה סדרת אנימה שהייתי מפספסת ולא חושבת עליה כל יום או עושה איזה אוסף תמונות שלה. בתכלס אני ממש מתגעגעת לסדרות אנימה, אבל הפסקתי אחרי כמה אכזבות... אבל אז - קיבלתי 2 המלצות על סול איטר - אחת מחברה שלי חולת אנימה מושבעת לעד ואחת מחברה שיש לה טעם דומה בסדרות כמוני, אז אני מתכוונת לראות את הסדרה הזאת ואולי אפילו לתמכר.
נ.ב. רמת הכתיבה שלך מאוד גבוהה! smilies/smiley.gif

DeMon
רם קיץ
19 בנובמבר, 2010
85.64.115.206
אוי תודה רבה

מקווה מאוד שאחרי הסדרה הזו(ובתקווה שסדרות נוספות) תחזרי לראות אנימה בקביעות. תחביב מהנה למדי.

0
S.A
08 במאי, 2011
46.117.10.192
אחי אין עליך!!!!!!!

אתה עשיתה לי טובה עעננקקייתת!!! בלהבין את העלילה של הסיפור למרות שמבינים אותה בפרקים הראשונים אבל עדיין את ענק

0
Lia kan
02 באפריל, 2013
46.117.239.92
אקסקליבר

אקסקליבר מעצבן אבל חייבים להודות שהוא די גאוני הוא אבל אחד מהדמויות שאני יותר שונאת למרות זאת שאני לא שונאת שום דמות ברור שלא אבל קיד ובלאק סטאר שולטים

0
Lia kan
02 באפריל, 2013
46.117.239.92
דמויות

הדמויות בסול איטר אדדדדירות ולא רגילות לאנימה smilies/smiley.gif אני רואה הרבה סדרות אנימה וזאת סידרה ממש מיוחדת לרוב הסדרות יש בערך את אותה עלילה אבל זאת
לכל דמות יש את העולם שלה אני אישית אוהבת יותר את הדמיות עם העומק האישי כמו קרונה סטיין בלאק סטאר וכו
והסוף היה גרוע הקישן חלש עם ככה מאקה ניצחה אותו אני ראיתי עם חברים שלי את הסוף ביחד והתאכזבנו גם בגלל הסוף הגרוע וגם בגלל שהסידרה הסתיימה
ואם אתם עצובים כמוני תקראו את הקומיקסים מקומיקס 11 עלילת הקומיקס משתנה מעלילת הסידרה וסוד קטן בלאק סטאר מקבל נשק חדש ואאאאדדדדירsmilies/wink.gif

0
מאי-צ'אן
08 ביולי, 2014
79.181.126.220
...

ביקורת מעולה ומצחיקה חחחח. (פרק 45 עד הערב ישתנה).

0
מכורה לסול איטר
15 ביולי, 2014
85.65.94.153
שאלה

עונה שנייה לא תהייה(היוצר מכר את הסדרה וניסה להתאבד) אבל בפרק האחרון הם השתמשו בתהודת נשמות, נכון?

0
מיכאל 357
28 ביולי, 2014
79.178.16.193
סיקור מעולה!

הסיקור נפלא ממש! לצערי יש מעט מאד סיקורים כיום ברמה הזאת, אבל באמת סיקור נהדר. מצחיק, מעניין ומסביר בצורה מעולה.
סיימתי את הסדרה לפני יומיים (התחלתי לראות את זה מאוחר מאד למרבה הבושה..), ולמרות שמאד נהניתי מהסדרה, הסוף ממש ביאס אותי, מאכזב ונחמד מדי. השיר פתיחה רמז למשהו יותר אפל, אז קיוויתי לזה, אבל זה לא הגיע.
אקסקליבר היה הראשון בסדרת אנימה שממש גרם לי לרצות לפגוע בעצמי, רק כדי לא לשמוע אותו יותר.

0
אנונימי
21 באוגוסט, 2017
2a01:6500:a052:
שטיין

הייתי חושב שתקדיש טיפה התיחסות לשטיין (לפחות שם) בהתחשב בתפקיד המרכזי שלו בעלילה הראשית בסאגה הראשונה ובעלילת המשנה בסאגה השניה

כתוב תגובה
 
 
smaller | bigger
 

busy
 

© כל הזכויות שמורות לרם קיץ והשרקן שלו, בחסות ישראטאקו: פורטל אנימה ומנגה. פרסומת סמויה: יפן, יפן למטייל , בית דפוס, הדפסת מדבקות, בלום דיגיטל, פילאטיס, Gay travel. הבלוג מסיר אחריות על כל פגיעה נפשית שכנראה תיגרם בעקבות החשיפה לתכנים. אין לצלם, להעתיק, להפיץ, להקרין, לשהק, לגהק, להשתין, להשחיל מילה ולעשות קנאקים באצבעות ללא רשות הבעלים, עפ"י סעיף 25 ג' בחוק שקר כלשהו משנת תרל"ח. גולשים מעשנים: פינת העישון בבניה. ליצירת קשר כנסו ל-JDate.